Cameronův Avatar překonal metu miliardy dolarů. Bude to dost?

kino

Filmový průmysl zažívá dramatické období. Vrásky na čele mají již delší dobu především provozovatelé kin. Těm ubývají diváci kvůli nástupu streamovacích platforem, velkou ránu jim zasadily dva roky celosvětové covidové pandemie a ani současná ekonomická krize není něčím, z čeho by se majitelé kin radovali. Přesto se ale i v dnešní době občas objeví filmový hit, který láme rekordy. Jako nyní druhý díl filmu Avatar.

Speciální film, speciální náklady

Film Avatar: The Way of The Water byl očekáván opravdu dlouho a intenzivně. Již dlouho předtím, než se z něj objevily první záběry bylo zřejmé, že půjde opět o něco speciálního. V tomto ohledu dílo fanoušky nezklamalo.

Aby ale mohlo něco jako je druhý díl Avatara vzniknout, bylo třeba i speciálních investic. I když to není oficiálně potvrzené, jedná se nepochybně o jeden z nejdražších filmů všech dob. A to znamená, že k tomu, aby si na sebe vydělal, musí zaznamenat i spektakulární tržby. A co víc, režisér James Cameron počítá i s dalšími díly. K tomu, aby je mohl zrealizovat, potřebuje zaznamenat skutečně rekordní tržby.

kino

Foto: Pixabay

Avatar si vede dobře: nic víc, nic míň

Na úvod to hlavní: Avatar 2 si vede velmi dobře. Jako třetí film letos překonal tržby ve výši miliardy dolarů a oproti dalším dvěma, tedy filmům Top Gun: Maverick a Jurský svět: Nadvláda, dosáhl vysněné mety nejdříve. Potud je vše v pořádku. Ďábel se ale skrývá v detailu, resp. v potřebě opravdu extrémních tržeb.

K tomu, aby se film zaplatil, a ještě si vysloužil zelenou pro další pokračování, potřebuje vydělat alespoň dvě miliardy dolarů. A to je cíl, který není vůbec jistý. I když Cameron věří, že diváci budou chodit i v novém roce, laťka je nastavená opravdu vysoko. Nepříjemností je pro režiséra i prudký nárůst případů covidu v Číně, což může vést buď ke kompletnímu uzavření kin, anebo značně sníženým tržbám na tomto nesmírně důležitém trhu.

Zdroje informací: https://www.e15.cz/byznys/druhy-avatar-ma-v-kapse-miliardu-dolaru-cesko-druhy-nejvydelecnejsi-premierovy-vikend-historie-1395794

https://nerdfix.cz/clanek/miliardove-trzby-na-dosah-avatar-the-way-of-water-uz-je-v-swx41p

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.