Brigád je rekordně málo. Kde hledat

V dnešní době, kdy je velká část ekonomiky zasažená krizí způsobenou pandemií koronaviru, je velký zájem o přivýdělky ve formě brigád, jelikož rodinné rozpočty přicházejí o část příjmů. Na druhé straně však nabídka takových pracovních nabídek je nyní také velmi malá. Čím to je? A kde brigádníky i přes současnou situaci nebo právě kvůli ní potřebují?

Brigád není mnoho

Najít si v dnešní době nějakou formu brigády je těžší než kdy jindy. Jak bylo již výše zmíněno, může za to zejména útlum ekonomických aktivit, kvůli opatřením proti epidemii koronaviru. Například dle Asociace poskytovatelů personálních služeb klesla nabídka brigád asi o tři čtvrtiny. Při tomto historickém snížení nabídek a zvýšení poptávky je výsledkem situace na trhu práce, kdy je obzvláště složité hledat si přivýdělek.

Sklady a e-shopy nabírají nové pracovníky

Tato situace je však specifická. Kvůli lockdownu je většina služeb a obchodů zavřených. Jiná odvětví jsou však vytíženější než kdy jindy. Řeč je zejména o skladech a e-shopech. ty hledají zaměstnance a brigádníky. V dnešní době totiž lidé nemohou nakupovat v kamenných obchodech, a tak stále častěji nakupují zboží na internetu. Sklady těchto obchodů jsou tak vytížené. Stejně tak například donáškové služby. Zde je příčina obdobná.

Je zájem i o řidiče

Dále je také velký zájem o řidiče a skladníky u poskytovatelů dopravních služeb. Jde typicky o kurýry či řidiče nákladních vozidel, kteří přesunují zboží mezi depy či rovnou k zákazníkům. Stejně tak můžete své hledání brigády zaměřit na dělnické manuálně pracující pozice či u zákaznických podpor společností.

Pozor na souběh příjmů vzhledem ke státní podpoře

Důležité je si však také uvědomit, že ne vždy by se vám brigáda, jako náplast za výpadek příjmů vyplatila. Například jste-li OSVČ a využíváte program Antivirus nebo kompenzační bonus, pak je dobré zbystřit a ověřit si například na finanční správě, jaké jsou detailní podmínky toho, kterého programu. Právě podmínky ohledně dalších příjmů jsou mnohdy složitější. Většinou přivýdělek nemusí vadit, avšak existují limity

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.