Bojovná Schillerová: Fiala si dost možná nechal zaplatit kampaň Restart Česka z peněz vypraných v kampeličce

Alena Schillerová

Opozice je v naší zemi velmi činorodá. Co se týká kritiky vlády, je fakticky neustálá. To je nepochybně správné, nicméně mělo by se jednat o kritiku obsahující důkazy o nekalém jednání a také nabízející nějaké možnosti nápravy. To se často spíše neděje, než děje. Výjimkou nebyl ani jeden z posledních příspěvků bývalé ministryně financí Babišovy vlády Aleny Schillerové. Ta prohlásila, že stejně jako mezi nejhlasitějšími bojovníky proti korupci nezřídka najdeme největší korupčníky, mezi kazateli morálky a ctnosti chlípníky, musíme se připravit na to, že si premiér Petr dost možná nechal zaplatit kampaň Restart Česka z peněz vypraných v kampeličce. Možná šlo podle ní i o peníze určené na zbraně pro ukrajinskou armádu.

Důkazy? Samozřejmě nikde

Rozhodně se nechci zastávat premiéra Fialy, jehož jednání okolo kampeličky je velmi tajuplné a nehodné premiéra naší země. Přesto je třeba paní Schillerovou upozornit na fakt, že nemá žádné důkazy. Těžko je navíc někde získá.

Tváří se jako anonymní podílník

Přesně takto se podle Schillerové pan premiér tváří v instituci, která měla minimální množství členů a všichni se nejspíše znali. Konkrétně Schillerová uvedla, že měla kampelička členů jako je spolužáků ve třech třídách gymnázia.

Fialovo mlčení je podezřelé

Podle Schillerové konkrétně nečinnost premiéra v této situaci poukazuje na to, že jeho hodnotová politika končí tam, kde začínají finanční zájmy ODS. Jinak by podle Aleny Schillerové měl současný premiér odkrýt svá plnění vůči New Direction. Mělo by být jasně vidět, kam peníze z kampeličky mířily a odkud pak putovaly do Institutu Petra Fialy. V úterý se ve Sněmovně bude opozice nejen na tuto otázku určitě ptát.

Neplatila Restart Česka náhodou ODS?

Právě tuto skutečnost uživatelé sociálních sítí důrazně exministryni financí připomínají. Stejně tak se zmiňují také o jejích již kultovních fotografiích s pávy za 2 miliony korun ze státních peněz. Sám Andrej Babiš čelil a čelí různým žalobám. No, jak vidno, důvěryhodného už toho v naší politice moc není.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.e15.cz/nazory-a-analyzy/petr-fiala-hleda-cestu-jak-prodat-to-lepsi-ze-sveho-vladnuti-a-startuje-kampan-pro-rok-2025-1410263, https://denikn.cz/minuta/1379027/,https://echo24.cz/a/Hi3ax/zpravy-premier-petr-fiala-ods-kampelicka-milion-druzstevni-zalozna-prani-penez-poslanci-snemovna-opozice 

Alena Schillerová: Náhledové foto Alena Schillerová/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.