Bitcoin a ostatní kryptoměny vesměs šplhají stále nahoru

Bitcoin

Termín kryptoměny je v poslední době doslova magický. O obchodování s nimi se hovoří skoro na každém kroku. Může za to především aktuálně rapidně se zvyšující cena Bitcoinu, tedy jedné z nejznámějších virtuálních měn. Rozhodně nezůstávají pozadu ale ani ostatní měny, mezi které se řadí Ethereum, Dash, anebo Litecoin a mnohé jiné. My se na ceny vzhledem k americkému dolaru zaměříme mnohem podrobněji. Stejně tak doporučíme i nástroj, jehož prostřednictvím lze aktuální změny velmi efektivně sledovat a kontrolovat.

Bitcoin nedávno prolomil hranici $19000, půjde výše?

Nejznámější a z hlediska doby své existencemi i nejzastaralejší měnou je Bitcoin. V současné době dokázal prolomit hranici $19000, nicméně stále se očekával jeho růst. Mnozí analytici si mysleli, že bude atakovat hranici $20000, a to především v souvislosti s blížícím se spuštěním obchodování s futures na Bitcoin, které se stalo součástí největší derivátové burzy CME. To se již stalo, nicméně nyní se cena kurz Bitcoinu pohybuje pod hranicí $19000. Jen pro zajímavost, třeba společnost GMO se v Japonsku rozhodla v této kryptoměně dávat část výplaty svým zaměstnancům.

Litecoin s ročním přírůstkem 7400 %

Za mladšího bratra slavného Bitcoinu je považován Litecoin. Právě on aktuálně patří mezi kryptoměny s největším nárůstem své hodnoty. Vždyť ta za poslední rok stoupla o neuvěřitelných 7400 %. Před rokem byla konkrétně cena Litecoinu $4.33. Po celý rok postupně stoupala, nicméně za poslední dva měsíce se vyšplhala na $321. Obecně se Litecoinu připisují poněkud lepší charakteristiky než Bitcoinu, a to díky škálovatelnému algoritmu. V krátké době lze zkrátka uskutečnit obrovské množství transakcí. Optimální pro jeho nákup je burza Coinbase.com.

I další měny se neustále hýbou, sledujte je podrobně

I ostatní měny neustále mění svůj kurz vůči americkému dolaru. I proto se vyplatí sledovat j podrobně a nakupovat. Výbornou volbou pro podrobné sledování a informování se o cenách kryptoměn je bitcoin graf. Sledovat tady lze aktualizovaný vývoj ve světě virtuálních měn a přečíst mi můžete i spousty zajímavých článků.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.