Bezkontaktní výběr hotovosti z bankomatu je mnohem bezpečnější

Bezkontaktní platební karty jsou velice oblíbeným nástrojem pro hrazení veškerých nákupů spojených s běžným životem. Je to vlastně zcela logické. Tento způsob platby je dnes umožněn prakticky ve všech seriózních obchodech a lidem tak odpadá starost neustále myslet na to, zda-li mají v peněžence dostatek hotovosti, aby si mohli pořídit vše, po čem v daném okamžiku prahnou. Doba jde ale kupředu a bylo jasné, že platební karty se v brzké době dočkají řady dalších vylepšení. Jedním z nich je také bezkontaktní vybírání z bankomatů, které je už ze své podstaty mnohem bezpečnější a také o poznání rychlejší.

Vkládání karty do bankomatu se brzy stane minulostí

Možná se vám to zdá neuvěřitelné, ale v minulosti se poměrně často stávalo, že lidé při výběru hotovosti zapomínali své platební karty v bankomatech. Díky tomu byly posléze jejich úspory na bankovních účtech v ohrožení, protože ne všichni nálezci jsou poctiví a vrátí kartu zpět jejímu majiteli, aniž by si z koláče peněz „neukrojili“. Už samotné vkládání do zdířky automatu je velmi rizikové, protože šikovní zloději tak mohou zkopírovat vaše osobní údaje a tím vás připravit o peníze. Není to samozřejmě příliš častým jevem, nicméně stát se to může.

Bezkontaktní výběry mají oběma výše zmíněným nepříjemnostem zabránit. Průběh výběru hotovosti je přitom v podstatě úplně stejný, jen na začátku kartu pro změnu přiložíte ke čtečce a počkáte si na typické pípnutí. Dále stačí zadat PIN, vybrat konkrétní částku, zvolit požadované bankovky a následně počkat, až bankomat splní vaše přání.

Průkopníkem byla Air Bank a následovali ji všichni ostatní

První bankomat určený k bezkontaktnímu výběru přinesla na český trh v roce 2016 společnost Air Bank a během několika týdnů tuto schopnost nainstalovala do většiny svých výběrových míst, kterých k dnešnímu dni existuje již 371. Veřejnost si bezkontaktní výběry okamžitě oblíbila a to samozřejmě neuniklo pozornosti ostatních bankovních společností v naší zemi. Jako druhá s nimi začala ČSOB, bankomaty tohoto typu do provozu dále vpustila také Moneta Money Bank a ostatní velké společnosti je také následují. V brzké době se možná dočkáme chvíle, kdy bude vkládání platební karet již minulostí, protože rychlost, bezpečnost a jednoduchost bezkontaktních výběrů nemá konkurenci.

brasik20@seznam.cz'

Rád se s Vámi podělím o své poznatky ze světa financí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *