Babiše nechtějí ani v kostele. Divit se jim nelze, kampaň tam nepatří

Andrej Babiš

Prezidentské kampaně jsou rozjeté na plné obrátky a prakticky to vypadá, že si oba kandidáti nedají zadarmo vůbec nic. Na to by nebylo nic moc až tak zvláštního. V dnešní době takto přímá volba prostě chodí. Některé věci by ale měly fungovat trochu jinak. Třeba oznámení Andreje Babiše o tom, že navštíví v rámci kampaně kostel Panny Marie Vítězné. Kostel Pražského Jezulátka raději dnes dopoledne zavřeli. Divit se tomu moc nelze.

Moc hezké a důstojné vyjádření

Komunity bosých karmelitánů od Pražského Jezulátka se vyjádřila maximálně lidsky a diplomaticky. Kostel jednak karmelitáni zavřeli a jednak napsali jednoznačný vzkaz, a to nejenom Andreji Babišovi. Celosvětově známé místo a poutní symbol prostě nebude sloužit jako součást politické kampaně. O té se vyjádřili, že je vedena obzvláště strach vyvolávajícím a útočným stylem.

Kostel Panny Marie Vítězné Kostel Panny Marie Vítězné a klášter: Foto autor VitVit: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Malá_Strana_kostel_PM_V%C3%ADtězné_a_klášter_1.jpg

Andrej Babiš se může přijít soukromě pomodlit

Tato alternativa byla skutečně kandidátovi na prezidenta nabídnuta stejně jako všem ostatním lidem. Andrej Babiš tedy může vyrazit a tichou modlitbu absolvovat. Možná bude pomoc někoho tam nahoře potřebovat.

Morální dno

Člověk by si myslel, že morálního dna již bylo dosaženo, ale není tomu tak. Prezentovat sám sebe a svou kampaň v místech, jež jsou spjata s vírou a meditací, je přinejmenším nemorální. O morálce se ale už u některých moc mluvit nedá. Ostatně začíná se nám to to trochu hemžit lží všeho druhu. Zajímavě se na twitteru vyjádřil i Jiří Drahoš, neúspěšný to kandidát voleb předešlých, který chtěl podle Babiše vítat migranty. Nyní má podle expremiéra Petr Pavel zatáhnut česku republiku do války. Člověku se až nechce věřit.

Zdroje info: Autor, https://www.pragjesu.cz

Náhledové foto: Andrej Babiš / Twitter 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.