Lyžování

Autem lyžovat do zahraničí? Na co pozor?

Vydáváte se ještě na zimní dovolenou v zahraničí? Poté je nutné počítat s všemožnými komplikacemi. Taková zimní lyžovačka se může totiž proměnit v nepříjemný zážitek již na cestě, nebo třeba na svahu. Dnes se podíváme na tyto situace. Řeč bude především o pojistných událostech.

Nejčastěji havarujeme v Německu

Statistiky tuzemských pojišťoven mluví jasně. Nejčastěji Češi havarují u našich západních sousedů. Právě tudy vede mnoho hlavních tras vedoucích do Alp. Pokud se budeme bavit o událostech z cesty do cílové destinace, nejčastěji řidiče postihují poruchy motoru nebo špatné pneumatiky. Právě proto je lepší, vedle sjednání cestovního pojištění, připojistit si před cestou ještě i vozidlo. Právě náklady oprav v zahraničí jsou totiž největší zátěží lidí, kteří na cestě takto havarují. Byla-li již řeč o Německu, v minulém roce se průměrná škoda při takových událostech pohybovala okolo 110 tisíc korun.

Lyžování s alkoholem?

Pokud se rodince již podaří ve zdraví dojet do Alp nebo jiné zimní destinace, je dobré mít se na pozoru i při lyžování. Pojistné události ze sjezdovek jsou totiž další velkou skupinou případů. Často například mnoho řidičů vozidel jezdí pod vlivem při návratu ze sjezdovek na hotel. Často jde jen o jednotky kilometrů a zároveň si lidé neuvědomují, že měli nějaký ten grog či čaj s rumem. Při zimních podmínkách panujících na silnicích v lyžařských oblastech však může zanechat i nepatrné množství alkoholu velké škody. Navíc většina pojišťoven se pak budou zdráhat vyplatit vám pojistku. Často totiž pojistné smlouvy obsahují výjimku při řízení pod vlivem.

Tamní pravidla provozu

Důležité je také připravit se na pravidla silničního provozu té které země. Tím více je to nezbytné, pokud je země nebo oblast známá tím, že policisté se zaměřují na cizince. Jde například o Rakousko či již zmiňované Německo. Právě prvně jmenovaná země sankcionuje porušení pravidel nejvyššími částkami. Nejlepší je zaměřit se na upevnění lyží na autě a povinnou výbavu lékárniček a vozidla jako takového.

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *