Argumenty proč (ne)posílat dítě do školy

Student škola

Školství se pomalu probouzí po koronavirovém šoku a rodiče už opět uvažují o tom, že by své děti poslali zpět do procesu. Spousta z nich je ale proti. Popravdě, příliš divit se jim nelze. Ať už patříte do jakéhokoli tábora, určitě se s námi podívejte na některé argumenty, které hovoří jak pro poslání dětí do škol, tak proti. Možná se i vy u některých z nich najdete.

Tradiční důvody pro školní restart

Bezesporu jich najdeme hned několik. Ostatně kvůli mnohým z nich se školy jako takové otevírají. Jen připomínáme, že žáci devátých ročníků budou mít nepovinnou přípravu na přijímací zkoušky již od pondělí 11. května. My se ale budeme bavit o žácích prvního stupně. Ti nepovinně nastupují 25. května.

Revitalizace hospodářství a rodinného rozpočtu

Zaměstnavatelé jednoduše potřebují své zaměstnance, firmy musí fungovat. Stejně tak ke zapotřebí napumpovat peníze do rodinných rozpočtů.

Rodič nemůže být věčně učitelem

Také rostete z toho, když dítě něco nechápe, vy mu to nedokážete vysvětlit a ono se nesoustředí? Aby ne.

Absence moderní techniky

Výuka na dálku je spojená s kvalitním smartphonem, PC či tabletem. Ne všechny rodiny takováto zařízení mají.

Dětem se stýská po kamarádech

Jasně, že. Některé děti skutečně chtějí do školy, jiné potřebují své vrstevníky.

Proč by děti do školy neměly?

Rodičům, kteří své dítě do školy poslat nechtějí, se také příliš divit nelze. Ostatně možná vás přesvědčí následující důvody. Málo jich také nebude.

Zvýšené teploty v učebnách

V mnohých školách neexistuje klimatizace a poslední měsíc roku se přežívá v solidních vedrech. Děti jsou unavené, přehřáté a do učení se jim rozhodně nechce. Divočí i díky tomu, že prázdniny jsou za rohem.

Na svou paní učitelku mohou zapomenout

Stávající situace neholduje tomu, že by se děti měly setkat se svou paní učitelkou, na niž se těší. Kolektivy budou menší a mnohé pedagožky do práce nepůjdou, protože jsou v ohrožené skupině. Děti může učit klidně i asistentka nebo vychovatelka.

Dětský nekolektiv

Ano, přesně takto lze nazvat skupinu dětí, která bude ve třídě. Pochopitelně se spolu všechny budou chtít bavit. Kamarádi si sami sebe moc neužijí, když mezi nimi bude dvoumetrová mezera. Mimo třídu budou chodit s rouškou.

Neřízené promořování

Máte pocit, že každý rodič vyplní dotazník škole pravdivě? Jistě, že ne. Promořování začne ve větším. I vaše dítě si může domů přinést koronavirus a nakazit starší členy rodiny. Bohužel. Na co jsme pak dva měsíce nosili roušky a chránili ohrožené skupiny lidí?

Podivné stravování

Děti budou chodit do jídelen podle stanovených harmonogramů, aby byly ochráněny. Pokud toto nechcete, musíte dítěti chystat kompletně všechno jídlo včetně oběda. Marně budete doufat, že se potraviny k obědu nezkazí…

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.