Androiduj.cz – server, kde to žije

Android

Pokud vyhledáváte neustále android hry nebo android aplikace na mobil a nemůžete žádnou pořádnou najít, tak existuje server Androiduj.cz, kde se veškeré TOP aplikace sdružují. Krom toho nechybí ani každodenní novinky ze světa mobilních telefonu.

Jako první se třeba dozvíte, že nové telefony disponují vysouvací kamerou, jako je třeba tomu u telefonu Samsung Galaxy A90. Nebo se dozvíte, že právě telefon Huawei P30 Pro má nejlepší fotoaparát a o svou pozici bojuje s telefonem Samsung Galaxy S10+ 5G.

Horké téma v dnešní době je právě 5G síť. V České republice sice O2 zveřejňuje, že již 5G síť mají a můžete si ji spustit. Nicméně je potřeba podotknout, že se nejedná o plnohodnotné 5G i když ho takhle firma prezentuje.

První komerční 5G síť je v Jižní Koreji, kde také vyšel nový Galaxy S10+ 5G. V České republice tento telefon prozatím neseženete a asi chápete proč.

Android aplikace

Určitě znáte spoustu aplikací. Některé jsou naprosto k ničemu a některé vám pomohou. Jedná se třeba o navigace do mobilu, které má třeba Google Mapy či Waze (naprosto stejná firma. O obě aplikace se stará Google). Obě aplikace mají také real-time provoz na silnicích a podle toho přizpůsobuje navigaci, abyste zbytečně dlouho nečekali v kolonách.

Aby toho nebylo málo, tak je tady i aplikace pro úpravu fotografií, mobilní Photoshop či úprava videí. Aplikací na mobil je opravdu spousta. Dávejte si pozor, co si instalujete, protože v Google obchodě se objevují aplikace, které nejsou důvěryhodné. Jedná se třeba o aplikace, kde nemáte uvedenou adresu firmy, ale je zde pouze email. Nevěřte proto všemu, co vidíte.

Hry na mobil

Jak už sami určitě víte, tak hry na mobil jsou v dnešní době na vysoké úrovni. Už to není obyčejný had (který byl skvělý), ale jedná se o hry, které byste si těžko představili. Telefony již zvládají skvělé enginy, které jsou postaveny hlavně na Unity enginu nebo Unreal Engine 4. Tyto hry jsou náročné na grafiku a většinou potřebují vlajkové telefony. Nicméně klasický fortnite si zahrajete i na starším mobilním telefonu, což je skvělé.

Samotné ovládání takových her probíhá buď to pomocí gyroskopu nebo ovládáním na obrazovce.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.