Andrej Babiš jako TikToker: Nic naplat, je prostě úspěšný

Andrej Babiš

Bývalý premiér je politická osobnost, která má své voliče, ale také zaryté odpůrce. Ti často argumentují tím, že se za jeho vlády rozhazovaly peníze. Také se ohánějí komunistickou minulostí Babiše a fotografováním Aleny Schillerové s pávy, které stálo státní rozpočet nemalé peníze. Samozřejmě Babišovi odpůrci hovoří také o aktuálních rekordních ziscích Agrofertu a o tom, že opozice umí jen kritizovat, ale řešení nenabízí. Ať už je situace jakákoli, je třeba konstatovat, že PR umí řešit bývalý premiér vcelku brilantně. Důkazem budiž jeho aktuální působení na TikToku.

I bez Prchala to jde

Ano, a to konkrétně na sociální síti TikTok, která byla jen tak mimochodem Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost označena jako bezpečnostní hrozba. Na tu Babiš aktuálně přešel, a to bez asistence svého bývalého PR guru Mark Prchala, jenž byl schopen dát veřejnému mínění o Andreji Babišovi takovou formu, že jeho hnutí získalo spousty voličů a nyní je tomu nejinak.

Je prostě úspěšný

Z hlediska čísel o tomto faktu nelze nijak pochybovat. Videa na TikToku z pohledu sledovanosti prostě táhnou. Vždyť už bývalý premiér získal více než 100 000 sledujících! Nelze opomenout ani poměrně velké množství komentářů a 1,4 milionu liků. Mladí prostě jeho videa sledují.

Hledají se nové cílové skupiny

Nepochybně. Senioři nestačí stejně tak jako již získaní voliči. Bylo dosaženo pomyslného stropu. Mladí lidé na TikToku jsou jednou z cílových skupin, na které hnutí bývalého premiéra může cílit. Vynalézavost PR týmu Andreje Babiše je poměrně velká.

Ukazuje, jak je to hodný člověk

Na lidskou stránku to Andrej Babiš hraje poměrně hodně. Aby ne, lidé nabývají dojmu, jak j to hodný člověk a emocionální komentáře nejsou žádnou výjimkou, ba naopak. Může jít klidně o otevírání Coca Coly nebo videa s pejskem, papouškem nebo tanečními kreacemi. Nejde o nic nelegálního. O manipulativních praktikách by ale hovořit šlo.

Straníci ho sledují

Jistě dobrovolně a nikoli kvůli politickým bodům. Třeba taková Alena Schillerová. Stačí se začíst do článku na Seznam Zprávách. Ta Babiše chválila s tím, že to dělá dobře a že ho sleduje. Místopředsedkyni ovšem videa a fotografie na sociálních sítích vždy bavily. Je ovšem otázkou, zdali Babiš mladé skutečně uchvátí a jestli v době, kdy budou volit, ještě aktivně bude působit v politice.

Zdroje info: Autor, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-babis-slavi-uspech-u-deti-na-tiktoku-budou-ho-jednou-volit-235447, https://www.tiktok.com/@andrejbabis/video/7260801200709225755,https://www.tiktok.com/@andrejbabis/video/7265755138600619297,https://jaroslavcervenka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=805289  

Andrej Babiš: Náhledové foto: Andrej Babiš / Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.