Amazon nakoupí v Evropě elektrické nákladní vozy za miliardu eur

amazon

Pokud bychom si sepsali seznam firem, které nejvíce udávají světové trendy v byznysu a technologií, Amazon by na něm určitě nechyběl. I my v Evropě to nyní budeme moci sledovat z první ruky. Amazon totiž plánuje obrovskou investici do své evropské infrastruktury. Co konkrétně plánuje Amazon nakoupit? A za kolik?

Ekologie na prvním místě

Celkem hodlá Amazon investovat více něž jednu miliardu eur (v přepočtu asi 25 miliard korun) do elektrických nákladních vozů různých typů (půjde o menší dodávky stejně jako velké kamiony) a také do budování ekologicky přívětivých provozů. Amazon vysvětluje, že jej motivuje jak vlastní pocit odpovědnosti vůči naší planetě, tak snaha o podporu budování sítě nabíjecích stanic v Evropě.

V rámci investice pořídí Amazon pro své evropské provozy na 1500 těžkých nákladních vozidel a tisíce menších dodávek. Peníze budou směřovat i do stavby distribučních center s minimálními emisemi a do rekonstrukcí těch stávajících.

Amazon

Foto: Pixabay

Amazon není sám

Stejnou cestou jako Amazon se vydávají i další společnosti, například UPS. I tato firma zvyšuje podíl bezemisních vozidel ve svém vozovém parku. Je zřejmé, že tomuto trendu dají v blízké budoucnosti zelenou i mnohé další firmy, neboť v opačném případě budou riskovat, že se od nich odvrátí jejich zákazníci. A netýká se to samozřejmě pouze firem podnikajících v oblasti rozvozu zásilek.

A protože Amazon je aktivní i v České republice, budeme se s elektrickými náklaďáky s logem Amazonu velmi pravděpodobně setkávat i u nás. V souladu se zmíněným cílem, který Amazon má, tedy možná dojde i k urychlení rozvoje sítě nabíjecích stanic. Odpověď na to nám přinese až budoucnost.

Zdroje informací: https://www.enviweb.cz/123114

https://www.reuters.com/business/autos-transportation/amazoncom-invest-over-1-bln-euros-european-electric-van-truck-fleet-2022-10-09/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.