Alza zavádí robotického telefonního operátora: Umělá inteligence by měla pomoct

AI

Umělá inteligence se v mnoha svých podobách stále častěji prosazuje v celé řadě oborů lidské činnosti. Není proto příliš velkým překvapením, že si jí jako posilu svého týmu vybrala i Alza. A nejde o žádného robotického skladníka, nýbrž o robota, který bude v přímém kontaktu se zákazníky. Jak to bude konkrétně vypadat?

Seznamte se s AI Alzee

V současné době zavádí AlzaAlza robotického telefonního operátora, který bude v době nepřítomnosti nebo zaneprázdněnosti živých operátorů vyřizovat telefonní hovory. Navede nebo přepojí zákazníka na konkrétní pobočku, oddělení apod. Robot jménem „Al Alzee“ bude třídit příchozí hovory, ale rád zodpoví i na otázky týkající se otevírací doby a možná bude umět zákazníkům rovnou zodpovědět na některé konkrétní otázky.

Robot by měl tedy především urychlit telefonické hovory na zákaznickou linku, která bývá obvykle v době nákupní mánie (např. před Vánoci) dost přeplněná. Přes den se tak nahrne více než 3500 tisíce různých telefonátů, v období Vánoc je to někdy až trojnásobek. Alza robot pozná na 40 různých typů požadavků. Jeho schopnosti by by měly přispět především ke spokojenosti zákazníka.

telefonFoto: Pixabay

Snažit by se měl i zákazník

Kromě telefonických hovorů se Al Alzee se nebude bránit ani práci na rozřazování některých zpráv zaslaných skrze webové stránky nebo mailů.

Největší český internetový obchod se tak stane prvním obchodem, který bude tímto způsobem pracovat s umělou inteligencí robota. Aby došlo k vzájemné souhře a pochopení, měl by ale i zákazník umět jednou větou vysvětlit oč jde. Urychlení komunikace a plynulé vyřízení zákazníků by pak mohlo časem vést ještě k lepšímu byznysu Alzy i spokojenosti jejích zákazníků.

Zdroje informací: https://connect.zive.cz/clanky/zavolate-do-alzy-a-zvedne-to-robot-ai-alzee-bude-tridit-hovory/sc-320-a-218605/default.aspx

 https://m.alza.cz/article/37730.htm

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.