Alena Schillerová o přerozdělování migrantů: Velká politická prohra ČR ohrožující naši bezpečnost

Schillerová

Téma nelegální migrace je jakousi stálicí na poli politického boje. Častokrát s touto otázkou přijdou populisté, krajní pravice a mnohdy také některé současné opoziční strany včetně partaje s nejvyššími volebními preferencemi. Nyní se k migraci vyjadřuje někdejší ministryně financí Alena Schillerová. Samozřejmě v tomto smyslu, že povinné přerozdělování migrantů je velká politická prohra ČR. Jde ale skutečně o povinnou záležitost a jak se vlastně věci mají? Útočnou řeč Schillerové je třeba lehce mírnit.    

Kupování si drahých odpustků v Bruselu

Alena Schillerová použila některá slova Jana Husa. Hovořila o možnosti zakoupení si drahých odpustků v Bruselu. Jinak politička nepochybuje o tom, že si nad tím, jak je náš pan premiér šťastný, ťukají na čelo nejen v Itálii, ale i v Německu a Francii. Skutečně těžko říct, nicméně je třeba se pozastavit nad oním povinným přerozdělováním migrantů. Takto se věci nepochybně v současné době nenazývají.

Říká se kvótám relokace?

Nejspíše ano, v migračním paktu se takto kvóty označují a odst. 31b otevírá cestu k povinnému přerozdělování. Jaký má být roční počet relokací? Okolo 30 000 lidí, nicméně Evropská komise může samotná čísla navýšit. Vláda nás skutečně konejší, že onen návrh neobsahuje slovo kvóta, nicméně co tedy znamená relokace? Vítězství vlády je tedy skutečně pouze tak nějak naoko.

Zatím jde pouze o neschválený návrh

Asi tak, schváleno zatím nic nebylo, takže není třeba malovat čerta na zeď. Mimo jiné tento návrh sdílí podřízený místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Jaroslav Bžoch (ANO). Opakuje mimo jiné i fakt, že je třeba problém řešit na úrovni třetích zemí. No, je jasné, že soudný člověk si tento fakt uvědomuje stejně jako třeba já. Jak to ale dělat? Tyto návrhy už tak nějak chybí.

Tristní migrační politika všech vlád včetně Babišovy

Migrační politika Evropské unie je katastrofální, o tom nemá smysl diskutovat. Naše vláda bohužel přistupuje na pravidla EU a těžko si prosazuje nějaké své nápady. U minulé vlády tomu nebylo jinak. Andrej Babiš se sice holedbá tím, jak nikdy na žádné kvóty nepřistoupil, nicméně koketoval s myšlenkou, že by běženci mohli obsadit spousty pracovních míst. Jen v roce 2015 se rozplýval nad tím, že by cizinci mohli obsadit pracovní místa. Stále je to bohužel stejné.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/uprchlici-by-podle-babise-mohli-obsadit-tisice-pracovnich-mist-o-ktera-cesi-nestoji-_201509120112_mhornakova,https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/svet/prerozdelovani-migrantu-nefunguje-reseni-je-treba-hledat-v-zemich-puvodu-mini-bzoch-1327

 Alena Schillerová: Náhledové foto Alena Schillerová/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.