Airbnb zaznamenal během pandemie nový trend

Cestovní ruch trpí během koronavirové pandemie jako snad žádné jiné odvětví. Cestovní kanceláře, letecké společnosti, hotely… těm všem klesly příjmy ze dne na den o desítky procent, často až k úplné nule. S následky pandemie se samozřejmě potýkají i sdílené služby typu Airbnb. Uprostřed této bezprecendentní krize se ale objevují zajímavé nové trendy, jeden z nich nyní zaznamenal právě Airbnb, kterému se díky koronaviru zjevil prakticky celý nový segment zákazníků.

Krize jako žádná  jiná

Restriktivní opatření jednotlivých států v jarních měsících prakticky zmrazily cestování přes hranice, což mělo nutně drtivý dopad na hoteliéry a další poskytovatele krátkodobého ubytování. Pro konkrétní příklady nemusíme chodit nijak daleko, týká se to samozřejmě i našich populárních turistických destinací, Prahou počínaje. I u nás jsme tak mohli zaznamenat snahy mnoha majitelů bytů, které pronajímají skrze služby jako je právě Airbnb, o jejich urychlený prodej.

V zemích jako je Česká republika jsou pronajímatelé bytů samozřejmě z naprosté většiny závislí na turistech ze zahraničí, v případě větších zemích, typicky ve Spojených státech, je to ale jinak. A právě v těchto zemích lze zaznamenat zajímavý trend.

04_AirBnb

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dlouhodobé pronájmy na vzestupu

Airbnb oznámilo, že v porovnání s předchozím rokem významně vzrostl počet dlouhodobých pronájmů, jejichž délka se počítá na několik měsíců. Vysvětlení tohoto nového trendu opět úzce souvisí s koronavirem. Podle mnohých komentátorů tkví v tom, že celá řada lidí je frustrovaná nejrůznějšími omezeními a nutností setrvávat dlouhou dobu v domácím prostředí, bez možnosti skutečně cestovat.

Aby tak tuto rutinu alespoň trochu narušili, lidé se na dobu několika měsíců prakticky přestěhují do města v jiné části země. Pokud mají od zaměstnavatele nařízen či umožněn home-office, případně se jedná o lidi pracující na volné noze, pokračují v práci, pouze v jiném a pro ně inspirativnějším prostředí. Lze tak říci, že propojili život v neutěšené realitě social-distancingu a cestování v jedno, alespoň tedy v takto omezené míře.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay,com

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.