03_AirBnB

Airbnb zaznamenal během pandemie nový trend

Cestovní ruch trpí během koronavirové pandemie jako snad žádné jiné odvětví. Cestovní kanceláře, letecké společnosti, hotely… těm všem klesly příjmy ze dne na den o desítky procent, často až k úplné nule. S následky pandemie se samozřejmě potýkají i sdílené služby typu Airbnb. Uprostřed této bezprecendentní krize se ale objevují zajímavé nové trendy, jeden z nich nyní zaznamenal právě Airbnb, kterému se díky koronaviru zjevil prakticky celý nový segment zákazníků.

Krize jako žádná  jiná

Restriktivní opatření jednotlivých států v jarních měsících prakticky zmrazily cestování přes hranice, což mělo nutně drtivý dopad na hoteliéry a další poskytovatele krátkodobého ubytování. Pro konkrétní příklady nemusíme chodit nijak daleko, týká se to samozřejmě i našich populárních turistických destinací, Prahou počínaje. I u nás jsme tak mohli zaznamenat snahy mnoha majitelů bytů, které pronajímají skrze služby jako je právě Airbnb, o jejich urychlený prodej.

V zemích jako je Česká republika jsou pronajímatelé bytů samozřejmě z naprosté většiny závislí na turistech ze zahraničí, v případě větších zemích, typicky ve Spojených státech, je to ale jinak. A právě v těchto zemích lze zaznamenat zajímavý trend.

04_AirBnb

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dlouhodobé pronájmy na vzestupu

Airbnb oznámilo, že v porovnání s předchozím rokem významně vzrostl počet dlouhodobých pronájmů, jejichž délka se počítá na několik měsíců. Vysvětlení tohoto nového trendu opět úzce souvisí s koronavirem. Podle mnohých komentátorů tkví v tom, že celá řada lidí je frustrovaná nejrůznějšími omezeními a nutností setrvávat dlouhou dobu v domácím prostředí, bez možnosti skutečně cestovat.

Aby tak tuto rutinu alespoň trochu narušili, lidé se na dobu několika měsíců prakticky přestěhují do města v jiné části země. Pokud mají od zaměstnavatele nařízen či umožněn home-office, případně se jedná o lidi pracující na volné noze, pokračují v práci, pouze v jiném a pro ně inspirativnějším prostředí. Lze tak říci, že propojili život v neutěšené realitě social-distancingu a cestování v jedno, alespoň tedy v takto omezené míře.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay,com

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *