5 rad, jak šetřit peníze

Úspora

Jak šetřit peníze je otázka, která vyvstává nejen nyní o Vánocích. Člověk by se měl čas od času zamyslet nad způsobem svého života pokusit se najít situace, ve kterých lze uspořit spousty finančních prostředků navíc. My se proto pokusíme poukázat na nejčastější situace, jež mají v uvozovkách řečeno prsty v tom, že vaše výdaje jsou stále vyšší. Rozhodně má rezervy každý, takže není třeba se na nic vymlouvat. Buďme tedy konkrétní a dané situace si popišme mnohem podrobněji.

Vytápění interiéru

Nehospodárný provoz domácnosti může představovat doslova a do písmene černou díru v domácím rozpočtu. Na vině může být hned několik okolností. Začít můžeme klasikou v podobě starého kotle. Ten je schopen sice vytvářet potřebné teplo, nicméně jeho vznik stojí nemalé finanční prostředky, které samozřejmě na první pohled nejsou vidět. V souvislosti se starým kotlem je nutné hovořit také o nedostatečném zateplení exteriéru budovy. Mnohdy stačí pouze několikacentimetrová vrstva polystyrenu a vše je vyřešeno. Takovéto zateplení je levné a maximálně rychle řešitelné.

Nekupujte drahé věci

Dalším problémem je bezesporu nákup příliš drahých věcí. I na jídle je možné ušetřit. Nakupovat lze v rámci cenových akcí a zvýhodnění. Zajímavou volbou při nákupu na internetu je v každém případě cashback. Portály se zaměřují na vracení finančních prostředků z nákupů. Jinými slovy, konkrétní firmy investují své peníze určené za marketingovými účely do zákazníků a nejenom do reklamy. Vše je výhodné na obě strany. Například portál Plná peněženka je v tomto ohledu u nás jedinečný.

Úspory v domácnosti

Dalších úspor lze dosáhnout přímo v domácnosti. Typické jsou zejména ty, které se pojí se spotřebou vody a elektřiny. U vody je možné koupit nejrůznější spořicí ventily a elektřinu je možné ušetřit nákupem led svítidel, která jsou nízkonákladová z hlediska provozu. Jen jejich nákup není nejlevnější…

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.