Stavební spoření

5 hlavních výhod stavebního spoření u Raiffeisen stavební spořitelny

Stavební spoření v současnosti představuje stále velmi oblíbený finanční produkt. Není se čemu divit, jelikož příspěvek státu ve výši 2000 korun ročně při maximálním spoření rozhodně není zanedbatelný. Navíc se jedná o produkt, který lze využít i v momentu, kdy potřebujete získat půjčku na bydlení. Jednat se může jak o standardní úvěr na nákup, stavbu či rekonstrukci objektu, tak i úvěr překlenovací. Ve druhém případě nemusíte mít naspořenou žádnou částku do začátku. Vybrat si stavební spoření lze u mnohých společností. My se zaměříme na Raiffeisen stavební spořitelnu a její nabídku. Konkrétně uvedeme 5 hlavních předností tohoto stavebního spoření.

1. Na 6 let garantovaný úrok

Začneme třeba solidní úrokovou sazbou. Garantovaný minimální úrok u Raiffeisen stavební spořitelny je 1,2 % ročně. Zatímco u běžných účtů se může stát, že úroková sazba bude v důsledku změn na finančních trzích kolidovat, tady si můžete být jistí po dobu 6 let její konstantní hodnotou. Vy tak budete mít jistotu, že vaše finanční prostředky budou velmi solidně zhodnocovány. U mnohých standardních účtů se setkáváme s minimální sazbou, kdy se ani nevyplatí peníze na účet vkládat.

2. Vysoká státní podpora

Možná pamatujete doby, kdy státní podpora činila okolo 4000 korun ročně. V současné době se dostanete na polovinu, tedy na 2000 korun. Přesto se jedná o částku, která je v segmentu spoření jednoznačně nejvyšší. Prakticky jde o 10 % z vkladů. Na 2000 dosáhnete za předpokladu, že budete spořit zhruba 1700 korun měsíčně. Celkový roční výnos činí při sečtení procent z úroků krásných 3,8 % ročně.

3. O své peníze se nemusíte bát!

Vaše peníze budou na stavebním spoření s Raiffeisen stavební spořitelnou v naprostém bezpečí. Ostatně tento typ spoření je považován za nejbezpečnější, který existuje. U zmiňované společnosti jsou vklady ze zákona pojištěné do výše 100 000 eur, takže máte jednu velkou jistotu.

4. Úspory využijete dle vlastního uvážení

Důležité je pouze ono 6 let trvající vázací období. Jestliže dokážete po tuto dobu spořit a dostanete se na cílovou částku, bez problémů pak budete moci využít peníze na cokoli dle vašeho uvážení. Nebudete nijak omezení doklady o tom, že jsou použity na stavební účely nebo cokoli jiného. Stavební spoření je v tomto ohledu velmi benevolentní. Samozřejmostí bude i jednoduchá obsluha vašeho účtu. Všechno budete moci řešit velmi jednoduše a rychle přes internet. Kompletní služby na internetu budete mít v rámci vašeho produktu zdarma.

Úvěr ze stavebního spoření

5. Výhodný úvěr ze stavebního spoření

Dostali jste se do situace, kdy potřebujete peníze spíše půjčit? Pak je pro vás stavební spoření ideální záležitostí. Můžete si totiž požádat o úvěr ze stavebního spoření. U Raiffeisen stavební spořitelny se opět setkáte se spoustou výhod. Tou hlavní je bezesporu velmi výhodná výše úrokové sazby, která začíná na 2,99 %. Dostanete se tak k výhodnému úvěru, u něhož si budete na rozdíl od hypotéky jistí, že sazba úroků se měnit nebude. Co se týká výše potenciální půjčené sumy, dostat se lze až na 1 000 000 korun, a to bez zajištění! A čerpání peněz? Záleží na vás, někdo preferuje jednorázové obdržení peněz. V případě delší rekonstrukce se určitě vyplatí spíše postupné čerpání po menších částkách. Velkou výhodou je i alternativa změny splátek. Upravovat si je lze dle potřeby. Budete-li chtít splácení zkrátit, není problém splátky zvýšit. Stejně tak nebude problém domluvit se i na snížení splátek v situaci, kdy se vám třeba nebude až tolik dařit. Zapomenout přitom nemůžeme ani na podnikatele. Ti si mohou samozřejmě splátky odečíst od základu daně, a snížit si tak celkové daňové zatížení.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *