01_hesla

Ztráta hesel představuje pro majitele bitcoinů velké riziko

Představte si, že v podobě bitcoinů vlastníte statisíce, možná miliony dolarů. Vaše krypto peněženka, kde máte bitcoiny uložené, leží na stole před vámi, ale vy se k jejímu obsahu přesto nedokážete dostat. Zapomněli jste totiž heslo. Zdá se to jako vtipná kuriozita, která se může stát jen absolutnímu smolaři. Pravda je ale taková, že je tato situace častější než by se mohlo zdát. Příběhů lidí, kteří se zoufale snaží vzpomenout si na své heslo, je ve skutečnosti poměrně dost.

Kolik bitcoinů je ztracených?

Podle analýz je z celkového počtu 18,5 milionů bitcoinů ztracených, anebo uzamčených za ztracenými hesly asi 20 procent z nich. Jejich hodnota přitom dnes představuje impozantních 140 miliard dolarů. O tom, že ztracená hesla se na těchto číslech podílí poměrně podstatně, svědčí fakt, že např. společnost Wallet Recovery Services, která se specializuje na vývoj algoritmů pro nalezení ztracených hesel, zpracovává nyní zhruba 70 žádostí o pomoc denně.

Přístup této a podobných společností spočívá v aplikaci brutálního výpočetního výkonu v kombinaci s algoritmem, který dokáže efektivně využívat všechny potenciálně užitečné informace, které majitel firmě poskytne (obvyklá hesla, pro něj důležitá data apod.) I tak se ovšem jedná o značně nejistou metodu, která někdy nelze aplikovat vůbec, jindy zkrátka nevede k úspěchu.

02_hesla

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Příběhy zoufalství

Jedním z podobných zoufalých příběhů je ten, který v New York Times představil Stefan Thomas, německý programátor žijící v San Franciscu. Ve své krypto peněžence má bitcoiny za 220 milionů dolarů. Ztratil ovšem papírek, na kterém měl napsáno heslo ke své kryptopeněžence. Již vyčerpal osm ze svých deseti pokusů a pokud s mu nepovede „trefit“ heslo na jeden z následujícíh dvou pokusů, o svoje jmění definitivně přijde.

Podle svých slov tráví v současné době čas tím, že leží na posteli a přemýšlí a přemýšlí. Zatím bez úspěchu, neboť pokaždé, když si byl jistý, že si vzpomněl na řešení, ukázalo se, že bylo chybné…

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *