Zhýralost boháčů: Cukroví jim peče levná pracovní síla

Vánoční cukroví

Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Mnozí z nás s nimi mají pochopitelně spjaté různé zvyky a tradice. Mezi ty logicky patří hlavně pečení vánočního cukroví. Vždycky si vzpomenu, jak měla babička na Vánoce dokonale napečeno a já jsem se těšil na některé speciální kousky. Miloval jsem hlavně vodí hnízdy, tedy úlky. Dnes už je ale situace mnohde úplně jiná, zhýralá a zvrácená. Vánoční cukroví často nakupujeme v supermarketech, případně si ho objednáváme na internetu nebo jinde. Mnohdy dokonce někteří boháči považují tuto činnost za podřadnou.

Napeče levná pracovní síla

Asi tak. Bohaté paničky se mnohdy s cukrovím nemazlí. Přece se nebudou patlat s těstem a zamazávat si vlastní ruce! Raději si nechají napéct kousky cukroví od otrokyně. Takto jsem již slyšel nazvat ochotnou sousedku, která za minimální peníze dokáže domácí cukroví upéct. Naprosto šílená představa lidské zhýralosti a okázalosti. Nakonec se ještě rozšíří zpráva o skvělém cukroví této paní a stává se z ní levná pracovní síla pro spousty dalších zhýralých paniček.

Kde jsme udělali chybu?

Možná nikde, možná všude. Dříve se urozeným pánům také peklo, nicméně to jsme byli někde ve středověku, kde se společnost rozdělovala na různé vrstvy dle majetku. Dnes už naštěstí nic takového neexistuje. Tedy alespoň oficiálně. Neoficiálně, jak je vidět, bohužel ano. Většinou jsou takoví lidé neskutečně líní a povýšení. Bohaté paničky si prostě dokazují svou velikost, ale zároveň naprostou ubohost a lenost.

Zvyky mizí, svět se obrací vzhůru nohama

Bohužel tomu tak je. Cukroví si necháme napéct a kapra raději koupíme naporcovaného, abychom mu náhodou neublížili. Možná si na Vánoce raději dáme vepřové nebo jinou rybu, kterou zabití tolik nebolí. Měkké dárky už také moc frčet nebudou, hlavně musí být drahé. Ne, takto si Vánoce nepředstavuju, ale mnozí ano, což je pro mě smutné.      

Zdroje info: Autor, sociální síť X

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.