Zdražení cheeseburgeru u McDonald’s: Zaplatíte přes 30 korun

Cheeseburger

Navštěvujete fast foody? Ať už nepatříte mezi milovníky zdravého životního stylu nebo a ano a do mekáče si zajdete jen občas, určitě znáte cheesburger, který tady prodávají. Také jste zřejmě byli zvyklí na jeho dlouhodobě tradiční baťovskou cenu 29 korun. Ta se ale stává minulostí. Síť rychlého občerstvení McDonald’ se rozhodla pro jeho zdražení nad 30 korun. Jen pro zajímavost, poslední zdražení cheeseburgeru se dělo v roce 2017. Tehdy se zvedla cena z 25 na 29 korun.

Rostoucí cena práce i surovin

Přesně tyto dva aspekty za zdražením oblíbeného produktu společnosti McDonald’s stojí. Chtějí jednoduše nabídnout co možná nejkvalitnější a bezpečné jídlo z těch nejlepších surovin, jež jsou dostupné. Jinak samozřejmě musí síť rychlého občerstvení regulovat také platy svých zaměstnanců, ať už jde o ty stálé, nebo brigádníky.

McDonald’s

McDonald’s: Zdroj náhledového Pixabay.com

Jeden z dlouhodobě nejlevnějších produktů

Tak jako tak, cheeseburger se dlouhodobě řadí mezi jedny z nejlevnějších produktů v McDonald’s. Nepočítá se s tím, že by zákazníci reagovali nějak výrazně podrážděně. I ve srovnání s podobnými produkty v segmentu rychlého občerstvení nevychází cheeseburger z pohledu ceny až tak hrozně. Jen pro zajímavost, před čtvrt stoletím při vstupu na trh činila cena této potraviny 21 korun. Cen se zvýšila o pouhých 8 korun za 25 let.

Zdražování jiných produktů není v plánu

Další produkty společnost McDonald’s zdražovat nehodlá. Tedy alespoň dohledné době. Za oblíbený burger si holt něco připlatíte, jinak jsou ceny dle zvyklostí.

Cheeseburger: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.