Konto online

Založení bankovního účtu online neumožňují všechny banky

Bankovní konto je dnes již jakousi samozřejmostí, bez které se nikdo z nás již neobejde. Spousta lidí si ale snaží usnadnit cestu k jeho založení. Právě proto vsází na založení bankovního účtu online, které je velmi rychlé, jednoduché a efektivní. Na první pohled by se mohlo zdát, že tuto službu dnes poskytují fakticky všechny bankovní domy, nicméně opak je pravdou. Najdeme hned několik bank, jež se vyznačují absencí takovéhoto založení bankovního účtu. Na první pohled to sice vypadá, že každá banka je pro, ale skutečnost je trouc jiná…

U koho je osobní návštěva nutná?

Bylo by krásné, kdyby bylo založení účtu a vedení zdarma včetně toho, že nemusíte na pobočku. Například ČSOB a Komerční banka chtějí, aby podpis smlouvy proběhl fyzicky na pobočce zmiňovaných institucí. Taková Raiffeisenbank či Era k vám pošlou kurýra, který obstará, aby se váš podpis nacházel na příslušných místech ve smlouvě. Jsou ale banky, které vše řeší pouze online. Z těch bychom mohli jmenovat kupříkladu Air Bank a UniCredit Bank. Některé bankovní domy nabízejí hned několik alternativ jako třeba Česká spořitelna či Zuno.

Kde všude kompletně on-line

Kompletně online je možné bankovní účet založit celkem u pěti bankovních domů. Jedná se o tyto instituce: mBank, České spořitelny, Zuno, UniCredit Bank a Air Bank. Sjednání účtu online není nijak náročné. Stačí pouze vyplnit několik základních údajů, mezi které patří jméno, příjmení, telefonní číslo, emailovou adresu a také státní občanství. Následně je nutné naskenovat občanský průkaz a taktéž další doklad o vlastní totožnosti.

Dalších pět bank vyžaduje návštěvu pobočk

U pěti bank je zapotřebí podepsat smlouvu přímo na pobočce. Jedná se o GE Money Bank, Sberbank, LBBW Bank a ČSOB či Komerční banku.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *