Za rekordní částku byla vydražena unikátní filmová rekvizita

x-wing

Star Wars jsou již několik dekád globálním fenoménem, který fascinuje fanoušky všech věkových kategorií ze všech koutů světa. Lze ale také říct, že Star Wars jsou dokonalým strojem na peníze. A nejde přitom vždy jen o nové filmy. Peníze lze vydělat třeba na rekvizitách válejících se na půdě nebo ve sklepě. Tedy pokud je to sklep někoho, kdo se podílel na natáčení filmů.

Našel se X-Wing

Zcela nevšední objev legendární vesmírné lodě Luka Skywalkera, která byla nalezena nedávno v garáži jednoho z tvůrců původních Star Wars způsobil, že šílenství mezi bohatými fanoušky. Loď byla totiž krátce na to dána do aukce, kde se nakonec vydražila za neuvěřitelnou hodnotu. Cena se totiž vyšplhala až na neuvěřitelných 3,1 milionu dolarů, v přepočtu tedy 72,4 milionů korun. Jde zatím vůbec o nejdražší rekvizitu z Hvězdných válek, která byla kdy takto vydražena.

x-wing

Foto: Pixabay

Star Wars a jejich rekvizity

Luke Skywalker je fiktivní postava ze známé filmové a nyní již i seriálové série Star Wars, která byla, je a asi i bude milována miliony diváků. V originálních rekvizitách ze série Star Wars se proto točí nemalé peníze. Aukce v součtu míří třeba k několika stovkám milionů korun. Obyčejné fanoušky filmů však často potěší i neoriginální kousky, které se těm z filmu jen trochu podobají. Za originalitu by totiž museli utratit miliony korun.

Model legendární stíhačky X-Wing Red Five, který si zahrál např. ve slavné scéně se zničením první „Hvězdy smrti“ začal s vyvolávací cenou 400 000 dolarů.

Zdroje informací: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-v-aukci-se-prodala-nejdrazsi-rekvizita-ze-star-wars-238545

https://www.nytimes.com/2023/10/16/us/star-wars-x-wing-prop-auction.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.