Vzdělání uchazečů o zaměstnání v Tesle nehraje roli

01_Tesla

Vizionář Elon Musk se řadí mezi osoby, které dokážou prakticky neustále udivovat. Zajímavé bylo jeho vyjádření související s náborem nových zaměstnanců. Hovořil o tom, že i když nemá člověk vysokoškolské vzdělání, může pro jeho společnost Tesla pracovat. Mimo jiné je Muskovi také vcelku jedno, jako daný uchazeč vystudoval vysokou školu. Co je tedy pro tohoto multimiliardáře a vesmírného pionýra nejdůležitější?

Hluboké porozumění umělé inteligenci

Přesně tento aspekt Muskovi doslova učaroval. Jak se to vlastně pozná? Všichni uchazeči prostě projdou velmi přísným testem kódování. Praxe tedy jednoznačně musí převýšit teorii, již do jisté míry považuje Musk za nepotřebnou. Ředitel Tesly se ostatně vyjadřuje o nepotřebnosti klasického vzdělání již delší dobu. Hovořil tak již v roce 2014 pro německý automobilový magazín Auto Bild. Ostatně na záznam rozhovoru se můžete podívat níže.

Elon Musk

Elon Musk: Zdroj obrázku wikimedia.commons.org

I další slavní milionáři nestudovali na vysoké škole

Toto tvrzení bezesporu také odpovídá realitě. Stačí si vzpomenout třeba na Steva Jobse nebo Billa Gatese. Pokud byste ale chtěli, aby pro vás pracovali, rozhodně byste se nezklamali. Zakladatel PayPalu či projektu SpaceX prostě dává přednost praktickým dovednostem před osvědčeními a certifikáty. Mise ambiciózního projektu samořídícího vozu bude naplněna jen tehdy, když Tesla získá další talenty. I takto hovoří Elon Musk.

Pracovat nemusíte jen v USA

Jasně, bylo by optimální, kdyby uchazeč nakonec pracoval v San Francisco Bay v Kalifornii nebo v Austinu v Texasu. Přesto ale může vykonávat svou činnost v jakékoli Gigafactory Tesla. Ty se mimo jiné nacházejí ve Sparks v Nevadě, dále v Buffalu, v New Yorku a také čínské Šanghaji. Jinak se plánuje ještě výstavba dalšího závodu v Berlíně. Talenty se v Tesle stále nabírají. I vy tedy máte šanci.

Elektromobil Tesla: Zdroj náhledového obrázku wikimedia.commons.org

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.