Výpadek systémů v McDonald’s vyvolal nepokoje

mcdonald

Americký fastfoodový řetězec McDonald’s postihl v pátek 15. března výpadek v různých zemích světa, včetně České republiky a Slovenska. Některé provozovny amerického fastfoodu byly nuceny dočasně uzavřít, dokud situace nedošla k nápravě. Za výpadkem nestojí útok hackerů, ale příčina zatím není známá. Výpadek trval několik hodin a situace se mohla vrátit k „normálu“. Těžko vyčíslit, jakou ztrátu vykázala firma kvůli technickým potížím.

Výpadek po celém světě

McDonald’s má po celém světě zhruba 40 000 provozoven, z toho jenom 14 000 provozoven v USA. Výpadek ale nepostihl pouze fastfoody v USA, ale také v Evropě, Asii či Austrálii. V Česku byl zaznamenán výpadek v 6:30. Technické potíže měly za následek uzavření provozoven asi na dvě hodiny. V USA trval výpadek od šesté ranní hodiny do desáté hodiny ranní. Podobné problémy hlásily další sítě ve Velké Británii, Austrálii, na Novém Zélandu, v Kanadě a Japonsku. Zákazníci nemohli používat aplikace, v Austrálii dokonce zčernaly a zamrzly obrazovky.

Návrat ke starým časům

Například v Londýně se neuchýlili k uzavření svých provozoven, ale místo toho zaměstnanci přijímali objednávky osobně, které následně předali kuchařům. Na různých místech byla situace odlišná. V Japonsku nepřijímali objednávky ani osobně, zatímco v Hongkongu nebo v Bangkoku obsloužili své zákazníky a platby přijímali pouze v hotovosti. McDonald’s není jediný, koho zastihl výpadek. Společnost Meta Platforms (Facebook a Instagram) postihly technické potíže začátkem března. Výpadek trval taky zhruba dvě hodiny.

Frustrovaní zákazníci

Věrní zákazníci tohoto amerického fastfoodu neskrývali překvapení a rozhořčení z toho, že si nemohli objednat jídlo. Ti šťastnější si mohli podat objednávku osobně, ale pro změnu je rozčílila delší čekací doba. Na rozdíl od výpadku Facebooku a Instagramu si mohli svou frustraci vybíjet na sociálních sítích. Někteří uživatelé se vyžívali v technických potížích vtipnými příspěvky, kdy společnost přejmenovali na „McBlackout“. Další poslal příspěvek na sociální platformu X obsahující GIF Homera Simpsona s popiskem „Blíží se konec“. Je až k neuvěření, kolik lidí reagovalo podrážděně místo toho, aby si zajeli zkrátka jinam nebo si jídlo připravili sami. Koneckonců pravidelná konzumace rychlého občerstvení nepatří mezi nejzdravější způsoby stravování.

McDonald´s

Foto: Pixabay

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-restaurace-mcdonald-s-v-mnoha-zemich-vcetne-ceska-zasahl-vypadek-pocitacoveho-systemu-40464381https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/mcdonalds-restaurace-fast-food-vypadky-systemu-zavreno.A240315_084425_ekonomika_vebehttps://au.lifestyle.yahoo.com/mcdonald-gets-grilled-fans-following-153030532.html,https://www.reuters.com/business/retail-consumer/mcdonalds-battles-technical-woes-australia-hong-kong-japan-nyt-says-2024-03-15/

Náhledové foto: Pixabay