Volební debaty očima obyčejného člověka: Vzájemné obviňování a boj o koryta

Volby

Dívat se na volební debaty v tuzemsku je jen pro ty, kteří mají pro strach, nebo spíše vlastní pocit marnosti, uděláno. Bohužel. Nějaká argumentace jde tak nějak stranou, vždyť politici se fakticky dokážou pouze hádat a vzájemně obviňovat. A výsledek? Ve finále žádný, vždyť člověk stejně fakticky neví. Trochu můžeme bilancovat třeba včerejší debaty na Nově. Moc jsme se toho nedozvěděli. Možná trochu pro pobavení, možná tak trochu pro pocit marnosti pár pocitů z výroků jednotlivých aktérů.

Odpolední debata pro béčkové strany uskupení?

Vypadalo to tak. Pár postřehů ale možná stojí za to.

Hamáček se omlouvat nebude

Zač by také měl? Vždyť jenom pošlapal památku Josefa Luxe a vložil mu do úst slova, která by nejspíše nikdy nepronesl. Proč by to také dělal? Vždyť on sám zakládal čtyřkoalici. O nějakých jistotách pro lidi z hlediska potenciální vlády koalice SPOLU lze sice diskutovat, nicméně ne tak uboze, že si budeme brát jako příklad zesnulého politika.

Okamura by nejraději vystoupil

Jasně, ale může tak vystupovat maximálně z auta, vlaku nebo jiného dopravního prostředku. Evropská unie nás přijala, dotuje nás neskutečnými částkami a vystoupit z ní je ekonomickou sebevraždou. I našinec z Bystřice pod Hostýnem by tuto skutečnost měl vědět…

Šlachta mluvil smířlivě

Tak nějak mi přišlo, že na debatě úplně nebyl. Jen se snažil vždy najít nějakou střední cestu a fakticky komentoval výroky ostatních.

Komunisty už prosím ne

Odstupující matador Filip pronesl pár moder, nicméně pozůstatek toho, co tu bylo, už chce jen hrstka lidí. Naštěstí, udávání, fronty na banány a další záležitosti ne.

Večer první liga

Ve večerních hodinách, tedy v prime time už Nova vysílala debatu třech lídrů. Nakonec se dokonce i hrály karty, aby bylo vše spravedlivé.

Vykrucující se a útočící premiér

Andrej Babiš byl zase ve formě, máchal rukama, grafy a kýval hlavou. Samozřejmě zmínil i kampaň a ono klasické, že to není pravda. Zemi určitě nezadlužil. Vždyť dal důchodcům a lidem spousty peněz. Panamská záležitost, dotace, syn, Bečva a jiné kauzy se neřešily. Osobní pocit z premiéra? Čistá nevolnost. Když ho manželka Bartoše nepřímo označila za lháře a zloděje, ihned se ohradil. Že by potrefená husa?

Vcelku smířlivý a kupodivu věcný Fiala

Obvinění premiéra z toho, že se v situaci nevyzná a je mimo, tak nějak vyvrátil. V určitých momentech to vypadalo, že má v debatě navrch. I poslední slovo mělo hlavu a patu. Všichni jen naráželi na to, že se fakticky jedná o koalici, která bezesporu nemůže být v mnoha názorech jednotná.

Pirátská klasika

Předseda Bartoš mě tak nějak nepřesvědčil. I v závěrečné řeči bylo vidět, že informace čte, což není zrovna ideální. Většina argumentů ostře kontrastovala s těmi Babišovými a nabídka řešení tady příliš nebyla.

V každém případě je výsledek debaty jasný. Pojďme všichni k volbám a vyjádřeme se jasně.

Zdroje info: TV Nova a vlastní úsudek autora

Volby: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.