Twitter

Twitter příjde o uživatele kvůli blokaci Trumpova účtu

Donald Trump se v poslední době projevil jako člověk, který nedokáže přijmout porážku, a to za žádnou cenu. Jakýmsi vyvrcholení jeho postoje byly násilnosti v Kapitolu, jež vyústily smrtí pěti lidí a dalšími zraněnými. Na počínání tohoto muže se už nemohlo dívat ani vedení twitteru, který byl jakousi hlásnou troubou Trumpa. V pátek mu byl zablokován účet. Odezva na sebe nenechala dlouho čekat.

Omezování svobody?

Podle Trumpa jednoznačně. Ten reagoval na tento krok zmiňované sociální sítě po svém. Prohlásil, že ho nikdo neumlčí. Hovořil také o omezování svobody. údajně tento dnes už ne tolik mocný muž uvažuje o založení vlastní sociální sítě. Jaká bude, uvidíme v budoucnosti. Aby to ale nebyla síť, jakou svět neviděl.   

Úbytek uživatelů nebude citelný

Twitter se rozhodl pro blokování Trumpova účtu již dříve, a to konkrétně poté, co vydal příspěvky pojednávající o odmítání odsouzení vniku násilníků do Kapitolu. Trump prostě nechtěl. Analytici společnosti uvádějí, že úbytek uživatelů twitteru přijde, nicméně bude minimální. Twitter byl pro Trumpa velmi důležitý.

Krajní pravice na dalších platformách

Počítat je také třeba s tím, že krajní pravicové skupiny se sdružují na dalších platformách. Jsou jimi především Telegram, Gab, Parlel, Zello či MeWe. Třeba takový Parler je ale od pondělí nedostupný.

Twitter: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *