Triumvirát Hrad, Agrofert a extrémisti: Jednoduché volební počty

Babiš a Zeman

Říjnové volby se přiblížily doslova extrémně. Nikoli vyloženě extrémisticky, ač to tak může do jisté míry vypadat. O co v těchto volbách vlastně půjde? Nic složitého. Buď vyhrají strany demokratické koalice a země dostane šanci, aby si politici zase získali důvěru lidí, nebo se vydáme opačným směrem. Cestou Hradu, lží okolo dotací a politiků, mezi které patří komunisti nebo Okamurova SPD.

Skutečná demokracie?

Také otázka, nicméně zbylé strany zatím demokraticky relativně vypadají. Jestliže se jim podaří zvítězit, existuje šance na dodržování pravidel demokracie a také právního státu. Jinými slovy, budeme tíhnout k západu a jeho hodnotám. Jestli takové hodnoty skutečně jsou. Mělo by se jednat o sociální spravedlnost, prosperitu, technologický pokrok a zvýšení úrovně života.  

Ovládání médií

Tímto krokem bychom mohli klidně začít. Andrej Babiš již mediální skupinu MAFRA vlastní a má velký vliv na další. Prezident se rozhodl poskytovat informace pouze některým médiím. A třeba takový Tomio Okamura? Velmi dobře si vybírá, komu cokoli řekne. Dezinformační kampaně v médiích jsou neskutečně nebezpečné a začít bychom mohli třeba potenciálním vystoupením z EU.  

Vystoupení z EU v hlavní roli?

Možná ani, vždyť třeba SPD s panem Okamurou chtějí z EU okamžitě ven. Zeman a KSČM jsou pro referendum o vystoupení z evropských struktur. Všem stačí média? Jakou roli by v tomto mohl hrát Andrej Babiš? Poměrně solidní. Po potenciálně vítězných volbách obří.

EU a premiér se zrovna dvakrát nekamarádí

Viz poslední vývoj, kdy si EU žádá vyjádření týkající se střetu zájmů premiéra. Až přestanou téct z Evropské unie dotace do Agrofertu a jiných podniků, které zaručeně nevlastní, zřejmě se bude k EU chovat jinak.

Víme, koho volíme?

U pana prezidenta určitě. Známe jeho postoj k východním mocnostem. Toho už se ale volby netýkají. V hlavní roli bude Andrej Babiš. Muž, který se za nás bude rvát. Pochybnosti jsou ale velké. Jmenovat můžeme třeba střet zájmů, dotace, Čapí hnízdo, Bečvu a tak dále. Kauzy, které postupně vcházejí v zapomnění.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/urad-evropskeho-verejneho-zalobce-petr-klemen-dotace-kauzy-stret-zajmu_2106030620_kno
https://www.visegradsky-jezdec.cz/volby-a-pak-posledni-zhasne/?fbclid=IwAR2iDw4lthIIwdU4FOoo7hbOmr5jq8GlYHf9SmJKenFVZ-j1eeQl3_k2N2Q

Náhledové foto: Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.