Test- covid

Testy zdarma pro všechny: Zřejmě jich dost zbylo

Premiér naší země hovořil o tom, že situace není dobrá. Měl zřejmě trochu optimističtější představy. Naopak známá postava pandemie, profesor Flegr, zase hovořil o tom, že jeho představy byly mnohem horší a přestřelil. Mezitím spousta jiných vyjádření. Za premiérovými slovy je ale možné číst spousty dalších myšlenek. Možná také lze počítat s nějakým tím kalkulem. Spekulacemi se to tak může jen hemžit. My se na některé podíváme podrobněji.

Otevřeme, neotevřeme?

Bodové hodnocení PSA je poněkud horší. První spekulace se motají pochopitelně kolem otevření obchodů. pro mnohé už včera bylo pozdě. Jejich byznys je na dně, velcí hráči jen kvetou. Premiér hovoří o tom, že virus jen brzdíme. Panují obavy ze třetí vlny. Děti snad už konečně půjdou do škol, ač některé jen na střídačku. Pocitu, že koronavirus na PSA tak nějak kašle, se vyhne asi málokdo.    

Antigenní testy zdarma

Další tvrzení, které je diskutabilní. Všichni by měli mít k dispozici antigenní testy zdarma. jinými slovy je možné říct, že půjde o testy hrazené z našich vlastních peněz. Nejde náhodou o výzvu k tomu, abychom se plošně testovali podobně jako na Slovensku? Podle odborníku je více než třetina testů falešně negativních. Paráda. Antigenní testy se dle výrobců k plošnému testován nehodí, lidé by se museli testovat několikrát po sobě. Pozitivní jsou testy hlavně u jedinců s vysokou náloží viru.    

Na důvody plošných testů lze jen spekulovat

Možností je několik. Možná bychom měli také ukázat ramena podobně jako Slováci. Otázkou zůstává, jestli skutečně ony výsledky stály za to. Jinak je také možné, že stát disponuje spoustou nakoupených antigenních testů, které se musí tak trochu spotřebovat. Lehce to připomíná pověstné roušky a respirátory z Číny. kam se to zase ženeme? Těžko říct.

Testovací sady na Covid-19: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *