02_bitcoin

Tesla nakoupila Bitcoin za 1,5 miliardy dolarů

Určitě jste zaznamenali, že kryptoměna Bitcoin je nyní na svých maximech a její růst zatím neutuchá. Je na tom dokonce tak dobře, že do ní firmy i ostatní investoři vkládají nemalé peníze. Například společnost Tesla, vlastněná nejbohatším mužem světa Elonem Muskem, do této kryptoměny investovala 1,5 miliardy dolarů, tedy v přepočtu něco přes 30 miliard korun.

Pandemie cenu Bitcoinu nezastavila

Mnoho lidí se obávalo, co s cenou i stabilitou Bitcoinu udělá celosvětová pandemie koronaviru a na ní navázané restrikce vlád, které negativně ovlivňují ekonomiku. Je pravda že v březnu 2020 bitcoin docela výrazně ztratil na své hodnotě. 18. března 2020 dokonce klesl Bitcoin na hodnotu 5 043 dolarů. Poté však přišlo jaro a zejména podzim pandemického roku, který překonal očekávání i těch největších Bitcoin-optimistů. Na konci prázdnin, k posledními srpnovému dni, se vyšplhala cena za jeden Bitcoin na hodnotu 11 580 dolarů. Prvního prosince to již bylo 19 500 dolarů a zatím maximum zaznamenala tato kryptoměna 7. ledna letošního roku, kdy se za jeden Bitcoin platilo 40 324 dolarů. Nyní se pohybuje  okolo čtyřicetitisícové hranice.

Tesla s Bitcoinem počítá

Výrobce elektromobilů však dává najevo, že Bitcoin pro něj není jen účelová krátkodobá investice. To již naznačuje obrovský obnos dolarů, za které kryptoměnu koupil. Tesla totiž oznámila, že v budoucnosti bude akceptovat platby v této virtuální měně.

Co lze od Bitcoinu čekat

Bitcoin je měna, která není vlastněná ani přímo ovlivňovaná státem. Proto je těžší predikovat jak se bude chovat v budoucnu. Pravdou však je, že již nejde o nějaký nahodilý růst a Bitcoin není výlučně brán jako velmi riskantní investice. Právě nákup Bitcoinu velkými hráči jako fakt, že různí prodejci již akceptují Bitcoin jako platební metodu, přidává této kryptoměně na serióznosti.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *