Stovky zaměstnanců Airbusu onemocněly po vánočním večírku

Vánoce

Vánoční večírky jsou nedílnou součástí pracovního života ve většině firem. Není neobvyklé, že se po nich zaměstnanci cítí další ráno poněkud „unaveně“. To, co se stalo u Airbusu, bylo ale z trochu jiného soudku. Událost má naštěstí dobrý konec, ve Francii ale poměrně silně rezonovala a zabývají se jí místní úřady.

Co se stalo?

Společnost Airbus Atlantic specializující se na výrobu částí trupu a sedadel pro letadla evropského giganta spadá pod koncern Airbus a po celém světě zaměstnává na 13 tisíc zaměstnanců. Její hlavní pobočka je v Montoir-de-Bretagne v západní Francii. Dne 15. prosince se 2600 jejích zaměstnanců sešlo v podnikové restaurace, aby s vedením oslavilo Vánoce a konec roku.

Ve dnech poté však na sedm stovek zaměstnanců začalo pociťovat příznaky otravy jídlem jako je zvracení a průjmy. Žádný ze zaměstnanců však nemá přetrvávající příznaky, a nakonec tak zaměstnancům zbyde naštěstí jen nepříjemná vzpomínka. To ale nemusí být pravda pro dodavatele cateringu.

Airbus

Foto: Pixabay

Vyšetřování probíhá

Mluvčí společnosti Airbus okomentoval situaci následovně:

„Zdá se, že se jedná o ojedinělou událost a všichni zaměstnanci se zotavují dobře zdraví našich zaměstnanců zůstává naším prvořadým zájmem a plně spolupracujeme se zdravotnickou agenturou ARS, abychom zjistili příčinu onemocnění a zajistili, že se to v budoucnu nebude opakovat.“

Francouzské úřady vyšetřují incident jako hromadnou otravu jídlem a je samozřejmě možné, že dodavatel cateringu bude muset platit nemalou pokutu nebo se jej dotkne jiný postih.

Zdroje informací: https://edition.cnn.com/2023/12/24/business/airbus-employees-sick-christmas-lunch/index.html

https://www.airways.cz/zprava/stovkam-zamestnancu-airbusu-se-po-vanocnim-veceri-udelalo-nevolno/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.