Stávková pohotovost: Jednání pod tlakem výhrůžek je dle Kalouska nepřijatelné

Miroslav kalousek

Doby, kdy ještě Miroslav Kalousek pracoval ve vládě a byl poslancem, jsou již dávno pryč. Přesto se tento vysloužilý politik pouští do zajímavých úvah, jež se týkají politiky současné. Nyní se vyjádřil na adresu odborů, respektive plánování jednání odborářů s vládou. Došlo totiž k tomu, že byla vyhlášena stávková pohotovost. Ta má být zřejmě jakýmsi předvojem pro jednání s vládními stranami.

Ukvapený a výhružný krok

Přesně takto v pořadu Otázky Václava Moravce ostře kritizoval předsedu odborů Josefa Středulu. Mimo jiné Miroslav Kalousek také zmínil fakt, že by v kůži premiéra Fialy za takovýchto podmínek s odbory vůbec nejednal. Otázkou ale zůstává skutečná komunikace vlády směrem k odborům. Středula si právě na jednání vlády s nimi stěžoval, a to poměrně usilovně.

Nikdo se s odbory nebaví

Právě na nekomunikaci si předseda odborových svazů nejvíce stěžoval. Vláda nechce mluvit se svými partnery, a tak se podle něj situace uchyluje spíše k protestům než k čemukoli jinému. Odbory se podle Středuly chtějí určitě dohodnout, nicméně ticho k dohodě očividně nepovede.

Kalousek se zastává premiéra

Tedy z hlediska jednání s odbory. Pět subjektů, jež jsou součástí vlády, má pět rozdílných programů. Dát dohromady takový soubor opatření je dle Miroslava Kalouska velmi náročné. Středulovi vyčetl, že se tímto způsobem určitě nevede sociální dialog. Vláda s partnery musí jednat, nicméně nikoli pod výhrůžkami. Uvidíme, jak se vláda nakonec k samotnému dialogu postaví. S odbory bude muset jednat, není možné je nijak obcházet a situaci neřešit.

Zdroje info: Autor, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-kalousek-ostre-proti-stredulovi-pod-tlakem-vyhruzek-bych-s-odbory-nejednal-40433625?

Miroslav Kalousek: Náhledové foto Lukáš Vrána: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Miroslav_Kalousek_2018.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.