Schillerová očekává stanovisko rozpočtové rady. Dříve ji kritizovala, najednou se jí hodí

Alena Schillerová

Tak už tady máme zase konstruktivní stanovisko opozice. Tedy spíše jakýsi druh destruktivní kritiky. Bývalá ministryně financí Alena Schillerová se prostě nemůže smířit s politikou vládních stran. Trnem v oku je jí především Ministerstvo financí vedené Zbyňkem Stanjurou. Nyní kritizuje návrh zákona o státním rozpočtu. Pochopitelně destruktivně, žádné řešení, jak již v podstatě pokaždé, nenabízí.

Několik A4 není návrhem o státním rozpočtu

Ano, přesně takto se politička vyjadřuje na sociálních sítích. Konkrétně hovoří o tom, že Zbyněk Stanjura předložil místo návrhu zákona o státním rozpočtu několik jím vybraných A4. Na jakém jiném formátu by tak asi návrh měl být? Konkrétnější pochopitelně Alena Schillerová nebyla. Nicméně vyjádřila se také ve směru k rozpočtové radě. Od rána očekává nezávislé stanovisko předsedy, který tuto novou praxi odsoudí. Krásné, nyní k rozpočtové radě vzhlíží.

Schillerová v roce 2021: Doporučení rozpočtové rady nejsou vhodná a udržitelná

Stačí se podívat na starší články v některých médiích. Třeba Eurozprávy informovaly v roce 2021 o tom, že Národní rozpočtovou radou doporučovaná konsolidace za horizont funkčního období úřadující vlády není vhodná. Důvod je jasný, bez širokého a stabilního celospolečenského konsenzu je dlouhodobě neudržitelná. Tehdy se jí zrovna tato instituce tak nějak nehodila, nyní se jí ohání.

Uživatelé sociálních sítí političku nešetří

Jeden u uživatelů Twitteru píše, že by Stanjura k tomu měl dodat obrázky, jinak Alča nepochopí tu složitou materii ministerstva financí. Jiný píše, že by to nepochopila ani kdybyste použil sčot. Padla i slova o Burešově přikrejvačce šmelin. Lidé zkrátka asi nemají pro bývalou ministryni financí pochopení. Divit se jim do jisté míry nelze.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://eurozpravy.cz/domaci/politika/doporuceni-rozpoctove-rady-nejsou-vhodna-a-udrzitelna-mini-schillerova.a5a0d098

 Bývalá ministryně financí Alena Schillerová: Náhledové foto Alena Schillerová/ Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.