Řetězec Iceland nabízel v Británii zeleninu prakticky zadarmo

supermarket

Inflace není tématem zdaleka jen v České republice. Zdražování a s ním i hrozící pokles životní úrovně řeší lidé v době po covidu a v době probíhající války prakticky po celém světě. Velká Británie není výjimkou. Obchodní řetězec Iceland proto nabídl svým britským zákazníkům speciální velikonoční akci. Všechnu zeleninu si mohli koupit za jediné penny.

Velikonoční nabídka

Lákavá nabídka britského řetězce Iceland proběhla v době před velikonočními svátky. Obchodní řetězec byl štědrý a potraviny nabízel pouze za symbolické ceny. Řetězec prezentoval tuto akci jako snahu o zmírnění dopadů zvyšující se inflace na své zákazníky.

Mražená i čerstvá zelenina vyšla zákazníky v přepočtu na pouhých pár haléřů. Poprvé podobnou akci Iceland rozběhl již na Vánoce a nyní jí zopakoval.

Po několik dní při nich mohou lidé při online nákupu – pokud vyplní patřičný akční kód – objednávat zeleninu za minimální ceny.

tomato

Foto: Pixabay

Inflace drtí každého

Celá akce měla celkem nepřekvapivě velký úspěch a řetězec Iceland, který je přítomen i v České republice, v tomto duchu chce i nadále pokračovat. Cynický pohled na tuto akci je samozřejmě takový, že jde především o reklamní akci a snahu o zviditelnění. Pravda je ale taková, že pomohla řadě lidí a také poukázala na reálný problém.

Zdražování potravin skutečně ovlivňuje mnoho lidí a rodiny, které hospodaří s nízkým rozpočtem, jsou jím významně ovlivněny a představuje pro ně reálný problém a hrozbu. V tomto ohledu není mezi Velkou Británií a Českou republikou příliš velký rozdíl. I u nás jsou rostoucí ceny potravin potenciálním problémem. Ve Velké Británii je nyní inflace na sedmi procentech, u nás potom ještě výše.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/iceland-velka-britanie-supermarket-velikonoce-sleva-inflace.A220414_092732_eko-zahranicni_vebe

https://www.retailtimes.co.uk/iceland-co-uk-launches-a-one-penny-sale-on-all-vegetables-to-help-customers-enjoy-easter-for-less-this-year/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.