Auto

Proč levné povinné ručení nemusí být vždy výhodné

Mnozí z nás řeší při sjednávání povinného ručení většinou jen otázku peněz. Neřeší tedy, co vše jejich pojištění pokryje, ale dívají se jen na výši roční splátky. To však někdy nemusí být úplně výhodné a v některých případech to může být na škodu. Pojďte se podívat, jaké položky mohou být u dražších povinných ručení, a posuďte, zda není lepší si za ně připlatit.

Asistenční služby

U dražších povinných ručení se asistenční služba a podobné služby k pojištění zlepšují. Taková služba vám pomůže například u havárie, ale také v případech poruchy auta na silnici. V rámci této položky většinou bývá i odtah auta, který se například při zmíněné havárii nebo poruše zdá být nejdůležitější náležitostí. Při sjednávání je dobré se tedy podívat, zda pojištění toto zahrnuje a hlavně, jaké jsou ve smlouvě limity. Limity na základní asistenční služby se pohybují okolo dvou až tří tisíc korun. Můžete si však připlatit za bezlimitní odtah. Pokud vám tedy zrovna nezáleží na tom, kolik platíte, určitě využijte této možnosti.

Srážka s divou zvěří

I toto nebezpečí není určitě žádnou raritou. Přesto není pravda, že by šlo o standartní položku u povinného ručení. I v tomto případě platí, že pokud se budete dívat jen na cenu a koupíte nejlevnější ručení, nebudete chráněni před tímto nebezpečím. Jde o druhou nejčastější příčinu havárie, proč se tedy nepojistit? Většinou je to tak, že u havarijního pojištění je tato položky automaticky zahrnuta. U povinného ručení však nikoli. Trh nabízí možnost vyššího tarifu povinného ručení, ale za ten se dost připlácí. V tomto případě existuje lepší varianta – připojištění povinného ručení. Pozor také na rozlišování některých pojišťoven. Zvěř a zvíře není to samé. Pokud způsobí škodu zvíře, které má majitele, platí tato osoba škodu, nikoli pojišťovna.

Užívání náhradního vozidla

U některých osob je závislost na autě velmi důležitá. Potřebují ho například k zaměstnání. V takovém případě zahrňte do vašeho povinného ručení i náhradní vozidlo, které vám bude půjčeno, když vaše auto bude porouchané.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *