Přehled podmínek hejtmanů pro žádost o nový nouzový stav

Učitelka v době koronavirové

Aktuálně se jedná. Hejtmani usedli k jednacímu stolu s premiérem Andrejem Babišem a jednají také s ministrem zdravotnictví Blatným. Určitě ale nepřišli jen tak nepřipraveni. Mají podmínky, jež chtějí prezentovat. Není se čemu divit, vždyť aktuální řešení byla nekoncepční a chaotická. V podstatě se všechno zakazovalo a ekonomika skomírá. Co všechno si tedy hejtmani připravili?

Po 21 hodině ven

Podle hejtmanů by měl být zrušen zákaz vycházení po 21 hodině večerní. Ostatně touto dobou se při zavřených restauracích stejně příliš velké množství lidí nepotkává. Riziko nákazy tak nemusí být až tolik vysoké.

Otevření služeb s respirátory

Služby by se měly otevřít také při specifických podmínkách. Těmi jsou především fakt, že na 15m2 bude jeden jediný zákazník. Ten se musí objednat předem online a bude používat respirátor třídy FFP2. Stejně tak bude mít tuto ochranu nasazenou i samotná obsluha.

Otevření obchodů

Také prodejny by se měly otevřít za specifických podmínek. Těmi budou samozřejmě respirátory FFP2 nebo chirurgické roušky.

Sázka na umění

Galerie, muzea a výstavy se otevřou s tím, že může být kapacita naplněna pouze do 50 %. Samozřejmostí bude opět použití respirátorů FFP2.

Některé zákazy zůstanou

Bazény, wellness, veletrhy, tržiště a trhy zůstanou zavřené. Na tom se zřejmě hejtmani s vládou shodnou.

A děti?

Postupně se musí připravit na návrat do škol. Nejedná se o nějaké striktní opatření se stanoveným datem, přesto se musí na koncepci pracovat.

Konec omezení hodin na úřadech a příprava pandemického zákona

I na tyto podmínky je zapotřebí upozornit. Na úřadech by měla zmizet omezení pracovní doby a hejtmani požadují také urychlení přípravy pandemického zákona.

Zdroj dat: idnes.cz/zpravy/domaci/nouzovy-stav-koronavirus-vlada-hejtmani-jednani-babis-blatny.A210214_065658_domaci_kop

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.