Porovnání hypoték: Vyberte si z 5 druhů

Hypotéka

Na současném hypotečním trhu se nachází poměrně velké množství finančních produktů. Tento fakt je neoddiskutovatelný a každý z nás má díky tomu možnost vzít si hypotéku na míru koncipovanou tak, aby mu maximálně vyhovovala. Jestliže se na hypotečním trhu pohybujete značně neobratně, vyplatí se přečíst si o hypotečních úvěrech důležité informace. My se podíváme na srovnání hypoték z pohledu jejich druhu. Rozčleníme si je na celkem 5 typů.

Základní standardní hypoteční úvěr

První typ hypotéky je klasická půjčka na bydlení, která je poskytována za účelem nákupu nemovitého majetku. Jako záruka se standardně řeší daná nemovitost, která je zakoupená, případně se realizuje. Výše hypotéky může v některých případech sahat až na 100 % konkrétní nemovitosti. Vyberete si logicky i dobu fixace úrokové sazby dle potřeby.

Americká hypotéka na cokoli

Jestliže nepotřebujete peníze pouze na stavbu, ale i na jiné záležitosti, pak je pro vás připravena takzvaná americká hypotéka. Jedná se o úvěr, který je typický především svou neúčelovostí. Dostat se však můžete na maximálně 70 % z ceny daného objektu, výše se většinou poskytovatelé jít neodváží.

Offsetová hypotéka

Tato hypotéka mimo jiné také pojímá peníze, jež jsou uloženy na termínovaných vkladech a na spořicím účtu. Vy si v podstatě vezmete půjčku na finanční rozdíl mezi tím, co skutečně máte naspořeno a cílovou sumou, již potřebujete.

Hypotéka s absencí doložení příjmů

Výborná je také hypotéka nevyžadující doložení příjmů. Optimální je pro všechny, kteří nemají potřebnou vysokou výplatu, jíž by mohli zaručit svou vysokou bonitu. U této hypotéky ale dostanete pouze na finanční částku ve výši 60 % z ceny zastavené nemovitosti.

A co zelená hypotéka?

Financujete takzvané zelené bydlení spočívající v maximálním důrazu na ekologii a nízké náklady na vytápění? Pak se vyplatí zelená hypotéka. Zelená úsporám je opět spuštěná, tak proč to nezkusit.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.