Podle Okamury jezdily desetitisíce Ukrajinců na Ukrajinu dovolenkovat. Sám by tam nejspíše nejel

Okamura Tomio

Předseda SPD Tomio Okamura se zřejmě snaží poukázat na to, že Ukrajinci se u nás pouze schovávají před válečným konfliktem. Rusko napadlo Ukrajinu a ta už je dlouhou dobu ve válce. Brání se agresorovi. Toto je třeba na úvod konstatovat. Rusko už obsadilo část území Ukrajiny a snaží se dobývat další. Okamura by rád bránil zájmy našich občanů a nejspíše hraje na hodně populistickou strunu. Na tu ale mnozí slyší.

Pravda, kterou Fialova vláda nechce slyšet

Přesně takto se předseda SPD vyjádřil. Pravdou je podle něho to, že desetitisíce Ukrajinců mířily v létě na dovolenou do své země. Okamura se zmínil o tom, že České dráhy posílily spoje. Jinak argumentuje samozřejmě tím, že na celém území Ukrajiny rozhodně neválčí. To má sice na jednu stranu pravdu, na druhou ale čelila i mnohá města na západě Ukrajiny ruskému bombardování.

Mnozí Ukrajinci jeli domů za rodinou

Tento fakt je třeba si také uvědomit. Ukrajinci jezdí mimo jiné domů na Ukrajinu za vyřízením věcí na úřadech, zkontrolovat si svůj majetek a podobně. Prostě tam mají domov, ač je země ve válce. Přitom raketa může přiletět odkudkoli a kamkoli na území tohoto státu. Jezdí tedy na dovolenou i za tuto cenu? Těžko říct, selským rozumem bych usoudil, že nikoli.

Neúspěšná ukrajinská ofenzíva

I na tuto skutečnost Tomio Okamura upozorňuje. Podle něj posíláme rok na Ukrajinu zbraně a zbytečně umírají statisíce mladých lidí. Jde o zamrzlý konflikt a válka se nijak nepohne. Okamura prahne po mírovém jednání. Mělo by se ale s Putine, nyní skutečně jednat? Měla by Ukrajina Rusku nechat své území, ustupovat agresorovi? Tyto otázky už si musí zodpovědět každý z nás. Pohled Tomia Okamury je ale dle mého názoru velmi jednoduchý a populistický. Na Ukrajinu by nejspíše předseda SPD nezavítal. Nebo ano?

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-okamura-na-ukrajinu-se-jezdi-na-dovolenou-40452018, https://cnn.iprima.cz/okamura-uz-ani-halir-ukrajincum-klidne-me-utlucte-cepicemi-plati-dane-opacil-bartos-416756

 Tomio Okamura: Náhledové foto David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:T_OKAMURA_Praha_2015.JPG

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.