Opravy silnic budou letos stát Prahu nemalé peníze

opravy

České silnice nejsou v dobrém technickém stavu, a platí to i pro ty pražské. Praha proto i letos bude muset vyčlenit na jejich opravy velkou sumu peněz. Kolik to bude tentokrát?

Kolik to bude stát?

Peníze, které letos potečou do oprav se budou pohybovat kolem tří miliard korun. Opravovat se budou kromě samotných silnic i podchody, které slouží chodcům jako přechod přes rušné silnice. Opravovat se bude třeba opěrná zeď ve Spořilovské ulici. Přestavovat se budou také některé křižovatky, ty se mají změnit na více místech na kruhový objezd.

Jedna z takových se nachází v rušných Běchovicích, kde doprava na křižovatce houstne hlavně v odpoledních hodinách. Na pořadníku oprav je celý dlouhý seznam, je jen otázkou, kolik se toho ve skutečnosti zdárně podaří a jestli plánované práce budou mít takový úspěch, jak každý se samozřejmostí předpokládá.

opravy silnic

Foto: Pixabay

Dlouhodobější výhled

Kromě běžných oprav silnic se výhledově počítá také s pracemi velkého rozsahu na Barrandovském i Libeňském mostě. Mělo by dojít i na opravu dalších hlavních mostů nad řekou Vltavou. Ve hře je oprava Mánesova mostu, mostu Legií, Hlávkova most, Čechova mostu i mostu Palackého. První z této dlouhé řady přijde na ránu Hlávkův most.

Opravy mostů se vyšplhají k miliardovým částkám, prozatím se neví, kde se peníze na opravu mostů vezmou a jedná se o dlouhodobější výhled. Dluh v oblasti infrastruktury i přes investované miliardy stále více roste. Mosty a silnice ve špatném stavu komplikují plynulou dopravu ve městě. Dopravní omezení na silnicích a rušné práce na stavbách budou přinášet úskalí až po několik dlouhých let.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-do-oprav-silnic-letos-v-praze-daji-tri-miliardy-korun-lze-cekat-omezeni-40469678

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/224411000140429/cast/1042329/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.