Odbyt automobilky Tesla rekordně roste

Americká společnost Tesla vlastněná mimo jiné miliardářem Elonem Muskem může oslavovat. Data z prvního čtvrtletí roku 2021 totiž ukazují rekordní hodnoty, které dokládají enormní odbyt této americké automobilky. Tento vývoj předčil očekávání valné většiny analytiků a my se dnes na něj společně podíváme. Pojďme tedy na to!

Více než 184 tisíc vozů za tři měsíce

Jaké jsou tedy aktuální čísla Tesly? V prvním čtvrtletí roku 2021, tj. za období od ledna do března 2021, zaznamenala společnost odbyt v rozsahu 184 800 vozů. To je meziroční dvojnásobek a historický rekord. Vyplývá to alespoň z tiskové zprávy Tesly, v jejímž čele stojí podnikatel a filantrop Elon Musk.

Pomohl zájem z Číny

Automobilce zejména pomohl úspěch v Číně. Společnost zde totiž zřídila továrnu, kterou umístila do Šanghaje. Zde se začal vyrábět nový vůz SUV Model Y. Tento model byl velice kladně přijat čínskými zákazníky, a právě to může stát za rekordními čísly automobilky. No a že jde o úspěch, který předčil očekávání dokládá i dřívější analytika společnosti Refinitiv. Ta předpokládala, že Tesla uspokojí poptávku 177 tisíci vozy za první čtvrtletí. Jak bylo již zmíněno, nakonec Tesla zaznamenala větší výrobu.

Zvyšování výroby již v roce 2020

Tesla však neslaví na všech frontách. Drobné problémy měla minulý rok s nedostatkem čipů, které při vyrábění automobilů spotřebovává. I přes tyto nepříjemnosti však zvyšovala objem výroby již v posledním čtvrtletí roku 2020 a rekordními hodnotami z úvodu roku 2021 na tento vývoj tedy navázala. V posledních třech měsících minulého roku zvýšila výrobu z 179 757 vozů na 180 338 vyrobených vozů. Všechna zmíněná čísla tak v dnešní době dělá z automobilky Tesla nejhodnotnějšího výrobce aut na světě. O to zajímavější je tento fakt, když si uvědomíme, že objem výroby Tesly nepředstavuje ani zlomek tradičních automobilek jako je například německý Volkswagen.

Zdroj dat: ČTK
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.