home-office-336377_640

Nový fenomén home-office už Čechům začíná vadit

A není se čemu divit. Když si vezmeme, že Česká republika vstoupila do letošního roku v 5. stupni PSA, otevřené jsou pouze některé obchody a člověk musí pracovat v pyžamu a zároveň kontrolovat své děti, je vše jasné. Dlouhé týdny práce z domova jsou zkrátka přes čáru a uvědomuje si to spousta lidí. A to se ještě před rokem považovala práce z domu za velmi pozitivní záležitost se vším všudy. Proč se tedy ze snu o home office stala jakási nepříjemná a nezvaná noční můra? Na to si zkusíme odpovědět právě v tomto článku.

Jaké jsou hlavní příčiny nechuti k home office

Je jich hned několik. Konkrétně se jedná hlavně o:

  • nedostatečné vybavení,
  • minimum potřebného soustředění se,
  • pocity osamělosti,
  • prolínání práce a soukromí,
  • a jiné.

Náročná situace zaměstnaných rodičů

Hodně stresující je práce z domova hlavně pro rodiče, za nimiž jsou vcelku dlouhé měsíce strávené domácí výukou vlastních dětí. Nerušený prostor k vykonávání práce je pro ně něčím zcela nereálným. Počítat je také třeba s tím, že když má zaměstnanec odměny připisované z určitého obratu nebo zisku, může pro něj práce z domova představovat ještě mnohem více stresový faktor.

Doma se prostě takový výkon podává hůře

Jestliže budete chtít doma podat takový výkon jako na pracovišti, až tak jednoduché to bezesporu nebude. Doma byste si minimálně měli přizpůsobit prostředí k práci a zavést pravidelné rituály. Taková práce v pyžamu na gauči příliš velký smysl nedává a s žádnými extrémními výkony bohužel počítat nelze.

Vyhlížený návrat do kanceláří

Možná se to jeví jako drobnost, ale lidé se těší na prostředí kanceláře i skrze ergonomické židle, kvalitní polohovatelné stoly nebo jiné vybavení. Doma sice většina z nás má dostatečný komfort, nicméně jde spíše o prostředí určené pro odpočinek než cokoli jiného. S tímto faktem je zapotřebí počítat.

Home office: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *