Novinky u IKEA? Levnější restaurace i umělá inteligence

IKEA

Za loňský rok utržila IKEA 12,1 miliardy korun, meziročně si tak polepšila o celá dvě procenta. Zájem zákazníků, který si udržuje mimo jiné i stálými a mnohdy také výrazně levnějšími cenami v porovnání s konkurencí, nemá v Čechách zatím obdoby. Ne každý IKEA samozřejmě miluje, ale její příznivci rozhodně nyní zbystří: IKEA představila nové akce.

Levné pátky v Ikea

IKEA se pyšní tím, že srovnatelně široký sortiment levného nábytku byste jen těžko hledali. IKEA však přesto nově zavedla tzv. zlevněné pátky. Týkat se to má hlavně těch, kteří chodí rádi na její švédské pokrmy. Oblíbené masové kuličky i jiné hlavní pokrmy zde najdete s kartou IKEA Family v pátek jen za poloviční cenu. Tyto páteční akce by v koutku gastronomie modrožlutých obchodních domů měly trvat od února do léta.

IKEA

Foto: Pixabay

Nové obchody na obzoru?   

Zájem o IKEA sortiment dokazuje především velké množství zákazníků. Za rok navštívilo čtyři velké obchody IKEA 8,7 milionů lidí. Ale ani na webových portálech lidé nezaháleli, navštívilo je 14 milionů lidí. O pátém možném obchodním monstru poblíž Prahy se zatím jen spekuluje, ale schválení se v současné době dočkaly tři nová plánovací studia, a to v Českých Budějovicích, v Olomouci a v Hradci Králové. Napříč republikou bude navíc možné vyzvedávat zboží i na více místech, poboček s výdejem má být více než 33.

Zákazníky navíc upoutá dlouhodobé a trvalé snížení cen o patnáct procent, dodání zboží však nyní bude trvat o dva týdny déle. Konflikt a boje v Rudém moři mají bohužel vliv i na prodej zboží, byť zájem zákazníků díky tomu v Ikea asi neklesne.

Pomoc umělé inteligence

Umělá inteligence vyráží mnoha lidem dech a jiné to nebude ani zde. V obchodě s nábytkářským zbožím bude možné prohlížet nábytek ve virtuální realitě pomocí aplikace IKEA VR Experience. Ještě předtím, než si zboží zakoupíte, budete mít možnost si ho prohlédnout ve svém vlastním bytě. Výběr rozměrů, barev či dekorací bude otázkou jen pouhého kliknutí.

Zdroje informací: https://smartmania.cz/ikea-htc-vive-virtualni-realita-nakup-kuchyne/

https://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/restaurace-ikea-zlevni-v-patky-o-polovinu-nakup-nabytku-zakaznikum-navrhne-umela-inteligence-1413109?recombee_recomm_id=186727b0e3c458f40d8a48be95d14a09

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.