Nepodceňujte cestovní pojištění domácích mazlíčků, ne každé zvíře se dá pojistit

kočka

Placení výloh za domácí mazlíčky během vaší dovolené v zahraničí by se vám nemuselo vůbec vyplatit. Mějte proto vaše mazlíčky před cestou raději pojištěné. Smyslem takového pojištění je logicky především úhrada za náklady vynaložené při vyšetřování vašeho psího nebo kočičího miláčka během pobytu v zahraničí. Ať už se jedná o nemoc nebo úraz, vaši peněženku by to mohlo stát bez pojištění i pěkný majlant.

Zvířecí zdraví i odpovědnost

Pojištění se však netýká jen běžných úrazů nebo nemocí, ale jde i o pojištění odpovědnosti za škodu, kterou váš pes může během pobytu způsobit. Současně je ve hře i situace, kdy váš pes může náhle zemřít, nebo musí být dokonce na následky zranění i utracen. Pokud se nepojistíte včas, budete i v takových případech platit nemalé výlohy.

I banální zhmoždění tlapky zahrnuje vyšetření v podobě RTG snímku apod. Ošetření a léčba může bez pojištění vyjít na pěkných pár tisíců korun, za které byste si jinak rádi pořídili něco úplně jiného.

pes

Foto: Pixabay

Ne každé zvíře je pojistitelné

Pojištění domácího mazlíčka je logicky možné pouze ve chvíli, je-li v tu chvíli pes zdráv a má-li veškerá nutná očkování. Očkování musí být prokazatelné očkovacím průkazem.

Každé zvíře je nutné mít označeno mikročipem, nebo tetováním. Hůře pojistitelná jsou ta zvířata, kterým je méně než půl roku a nemají ještě veškerá patřičná očkování. U některých pojišťoven se věk zvířete řeší individuálně. Záležet bude nejen na věku, ale i na hmotnosti vašeho zvířecího miláčka. Pokud má psí mazlíček svoji váhu v normě, pak nevadí třeba ani stáří osmi let. Pakliže má ale nadváhu, pojistit ho lze do věku jen čtyř let.

Takováto pravidla samozřejmě platí i pro ostatní zvířata.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/pojisteni-pro-domaci-mazlicky-20230905.html

https://www.skrblik.cz/finance/pojisteni/majetku/mazlicci/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.