Nejčastější připomínky učitelů a ředitelů škol k manuálu MŠMT

Dítě

Už zítra, 25. května, se opět rozběhne výuka na 1. stupni základních škol. Deváťáci již vyrazí do školy třetí týden. Situace ve školství je, dá se říct, stabilizovaná. Většinou však jenom na oko. Existuje spousta připomínek, a to jak ze stran rodičů, tak především učitelů a ředitelů základních škol. Jakých? Na to se podíváme mnohem podrobněji v tomto článku. V mnohých případech se stoprocentně nejedná o žádné banality.

Umístění desinfekce

Podle manuálu by měla být desinfekce přidělena učitelům, již dohlédnou na to, aby s ní děti nezacházaly samotné. To je určitě dobrý nápad, protože nadužívání, případně nesprávné užití, by mohlo vést k podráždění kůže dětí a jinými potížím. Jinak se pak ale také dozvídáme, že má být desinfekce k dispozici přímo na toaletách.

Komplikované stravování ve školní jídelně

Spousta rodičů požaduje stravování dětí ve školní jídelně. Vzhledem k velikostem některých stravovacích zařízení může celé stravování zabrat klidně i 3 hodiny. To určitě není krátká doba.

Tlačení pedagogů do neplaceného volna

I to se podle všeho v některých školách děje. Proč by měl být chronicky nemocný člověk doma bez jakýchkoli prostředků? Zvláštní.

Čestné prohlášení s nulovou zodpovědností

Jakou mají rodiče zodpovědnost plynoucí z čestného prohlášení, jež odevzdávají ve škole? Prakticky nulovou. Jaké pak má toto prohlášení smysl? Nulový, sankce neexistují.  

Shlukování dětí

Zatímco děti v mateřské škole se mohou pohybovat bez roušek po celém objektu, u dětí v základní škole starších třeba jen o rok je to nemožné. Musí sedět ve třídě maximálně v patnácti. V mateřských školách bude až 28 dětí! Problém bude mimo jiné i procházkami kolektivů venku. Otazníků je zkrátka více než dost.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.