Návrat krále? Schillerová by byla ráda, kdyby byl premiérem Babiš

Schillerová a Babiš

Právě dnes se bude hlasovat o nedůvěře vlády. Nejspíše se ale vůbec nic nestane. Předpokládá se totiž, že opozice nebude mít potřebnou většinu, aby se nedůvěra prohlasovala. I tak se ale o vyslovení nedůvěry opoziční strany pokusí. Podle Aleny Schillerové z hnutí ANO jde hlavně o to, aby se opět upozornilo na to, jak se naše vláda chová a co dělá. Především půjde o kauzu Dozimetr a o některá další rozhodnutí, jež opozice nepovažuje za správná. Exministryně v rozhovoru pro Seznam Zprávy poukazuje především na to, že se musí o problémech této vlády mluvit. To má bezesporu pravdu. Mimo jiné se ale také rozpovídala o tom, že by si přála, aby si premiérování zopakoval po volbách opět Andrej Babiš.

Bude žvanírna?

Přesně takto označoval Poslaneckou Sněmovnu Parlamentu České republiky právě Andrej Babiš. Sám přitom trhl skoro rekord v takřka nekonečném zářiovém projevu. Trval šest hodin a expremiér hovořil takřka o všem, co si člověk může představit. Pak nemá být Polanecká sněmovna žvanírnou. Alena Schillerová hovořila nyní o tom, že se o žádnou žvanírnu jednat nebude. Naposledy se šlo domů při poslední nedůvěře o půl třetí ráno. Schillerová podotýká, že stihli vystoupit pouze 4 lidí z jejich strany s přednostním právem.

Bejby nebude sedět v koutě

Alena Schillerová je odhodlaná. Opozici považuje za velmi silnou. 71 poslanců není málo, to má nepochybně pravdu. K ožebračování důchodců, proto že byly prezidentské volby, se musí podle exministryně něco říct. Fakt, že za jejího působení se rozdávalo důchodcům jednorázově a na nějakou důchodovou reformu se kašlalo, už nějak opominula. Škoda. Tím pochopitelně ale nechci říct, že současný stav je ideální. Není, nicméně aspoň se začalo něco dělat relativně koncepčně.

Chaotické zvyšování daní

Opozice bude nepochybně také kritizovat zvyšování daní. K tomu bohužel došlo a dojít zřejmě muselo. Vládní strany před volbami v tomto ohledu skutečně lhaly. Mnohem horší ovšem je, jakým způsobem se daně zvyšovaly. Především zdanění středních firem je neskutečné. Výjimky typu tichých vín jsou také prazvláštní až neskutečné. V tomto je třeba dát někdejší instagramové star za pravdu.

Pětikoalice s opozicí nemluví

V tomto má opět nejspíše Alena Schillerová pravdu. Komunikace vlády je tristní. Přirovnat by se dala k vyjadřování našich reprezentantů včetně trenéra Šilhavého po posledních dvou fotbalových utkáních. Také člověku přišly bez koncepce. Někteří hráči dokonce hru chválili. Ostatně sám premiér samochválou také nešetří, naopak.

Že by to Babiš zase spasil?

Schillerová by byla ráda, kdyby kandidoval příští rok na předsedu hnutí a stal se opět premiérem. Všichni se pak mohou poplácávat po zádech a dál si lajkovat tweety na sociální síti X, jak to nyní dělají. Líp už podle mého názoru bylo, ale za této ani minulé vlády ne.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-schillerova-vladnout-jsme-pripraveni-hned-ale-ne-s-spd-238455, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-poslanci-projednaji-ve-druhem-kole-konsolidacni-balicek-40442595

Alena Schillerová a a Andrej Babiš: Náhledové foto Úřad vlády České republiky 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.