Návrat do práce po mateřské – čím mohou maminky obohatit svůj životopis

Životopis, curriculum vitae, CV – to všechno jsou názvy pro jediný dokument. Právě díky němu si vás zaměstnavatel může poprvé všimnout. Rad o tom, jak napsat správný životopis je všude spoustu. Čím si ale mohou obohatit svůj CV maminky, které se uchází o pracovní pozici po mateřské dovolené? V tomto článků je několik tipů, jak se zviditelnit mezi ostatními.

Základní údaje

Životopis by neměl být delší než dvě strany, odborníci se ale shodují na tom, že jedna strana postačí. Na začátku každého životopisu by mělo být uvedeno jméno, bydliště, datum narození, telefon a e-mail tak, aby bylo pro zaměstnavatele co nejsnadnější se s vámi seznámit. Dnes už se rozhodně používá strukturovaný životopis – dlouhými odstavci nikoho nezaujmete.

Vzdělání a pracovní zkušenosti

Vzdělání i pracovní zkušenosti se uvádí od nejnovějších k nejstarším. Na prvním místě tedy uveďte školu, na které jste studovali naposledy, a v oddílu o pracovních zkušenostech bude nejprve váš poslední zaměstnavatel. U vzdělání můžete dopsat také různé kurzy, které jste absolvovali. U některých zaměstnání se hodí zmínit také to, jestli máte řidičský průkaz. Rozhodně neuděláte chybu, připojíte-li do životopisu taktéž svou aktuální fotografii.

Musím v životopise uvést děti a jejich počet?

Zaměstnavatel nemá právo se vás na pohovoru ptát, jestli máte děti a kolik. Pokud nechcete, nemusíte to vůbec uvádět. Jako maminka však můžete do svého životopisu začlenit hned několik dovedností, které jste se musela v mateřství naučit. Tou základní je trpělivost. Nikdo jí nemá tolik, jako právě mámy. Dále pak multitasking – kdo má dítě, ví, že je potřeba dělat hned několik věcí najednou. Dalšími dovednostmi pak mohou být nekonfliktnost, umění kompromisu či schopnost vycházet s lidmi.

Proč by zaměstnavatel měl dát maminkám šanci?

Maminky mají své dítě na prvním místě. Na druhé straně jsou také rády za to, že mohou být zase v práci. Vloží tedy do práce své maximum. Dítě je sice radost, avšak je to také to nejtěžší zaměstnání, které může žena mít. Práce nikdy nekončí. Tím, že ji žena zvládne, získá nové sebevědomí, které pak může upotřebit v práci. Maminky se snaží svou práci odvést nejen co nejrychleji, ale také co nejkvalitněji, aby se mohly vracet za svými dětmi co nejdříve.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *