Návrat do hry: Investoři požadují návrat odvolaného šéfa OpenAI

V posledních dnech otřásla společností OpenAI nečekaná událost – odvolání generálního ředitele Sama Altmana. Odstoupení vyvolalo rozruch mezi investory, kteří nyní vyvíjí tlak na obnovení Altmanovy pozice. Přestože byl propuštěn z důvodu „selhání komunikace“, zdá se, že investoři společnosti OpenAI vidí v jeho návratu klíčový krok pro budoucnost organizace.

Investoři usilují o návrat

Altmanův náhlý odchod z pozice generálního ředitele v pátek vzbudil v Silicon Valley zděšení. Jeho návrat do čela společnosti se nyní však stává předmětem intenzivních jednání mezi investory a vedením OpenAI. Zprávy naznačují, že společnost má „optimistický“ pohled na možný návrat Altmana a dalších klíčových osobností, které nedávno opustily organizaci.

Altmanův odchod byl následován rezignací prezidenta OpenAI, Grega Brockmana, a tří vedoucích pracovníků výzkumu. To vyvolalo otázky ohledně stability a budoucího směřování společnosti. Zpráva ředitele pro strategii, Jasona Kwona, naznačuje, že společnost aktivně pracuje na řešení situace a zároveň zůstává optimistická ohledně budoucnosti.

Microsoft, největší investor OpenAI, a další významní investoři, včetně Thrive Capital a fondu Khosla Ventures, společně požadují Altmanův návrat. Tato podpora zdůrazňuje důležitost jeho role v rozvoji společnosti.

Altmanova podmínka pro návrat

Podle informací z Wall Street Journal zvažuje Altman svůj návrat, ale s podmínkou nové správní rady a řídicí struktury. Existuje také spekulace o možnosti, že by mohl zakládat novou společnost zaměřenou na umělou inteligenci. Na této společnosti by měl podíl i bývalý šéf designu Applu Jon Ive a šéf společnosti SoftBank Masayoshi Son.

Kwon uvedl, že kalifornská společnost doufá, že v neděli bude zaměstnance dále informovat o jejich budoucnosti. V neděli brzy ráno už napsal Altman na X: „Moc miluji tým OpenAI“.

Zdroje info: X, https://www.theguardian.com/technology/2023/nov/19/openai-investors-push-for-return-of-ousted-ceo-sam-altman-chatgpt, https://www.ft.com/content/466bf00a-1e76-4255-be2b-3c1d37508031

Náhledové foto: Pixabay