Nápis za oběti neschopné vlády vyjadřuje náladu mnohých

Nápis

Lidé už jednoduše nemohou vydržet a prostě se někdo projevil. Způsob, jakým tak učinil není zrovna optimální, ba naopak spíše zoufalý. Přesto bohužel vyjadřuje náladu, jaká momentálně ve společnosti je. Velmi smutné. Oběti stoprocentně přišly a přicházet budou. Myslet můžeme především na živnostníky a firmy. Mnohdy tyto oběti přicházejí a přijdou na místech, kde to bolí citelně.  

Ne zrovna vhodné vyjádření

Každý máme svůj názor, nicméně napsat jej na náměstí a vyznačit pomyslné kříže je přinejmenším troufalé. Jednak se poškozuje cizí věc a jednak tím asi ničeho velkého dosaženo nebude. jen se o tomto činu, který vyjadřuje policie, bude sáhodlouze hovořit v médiích. Zhyzděním památných míst skutečně nic moc ničeho dosáhnout nelze.

Bohužel má vandal v mnohém pravdu

Postup vlády při eliminaci nebo zastavení pandemie byl skutečně takový, že se o něm bude zdát ještě našim dětem. Jsme zadlužení, zadlužujeme se ještě více, přitom jsme byli v negativním slova smyslu best in covid. kdo jiný by to dokázal než současný kabinet? Těžko říct. Máme ovšem premiéra, který o sobě pochybuje skutečně minimálně, jeho sebejistota je často až zarážející. A to v uších mnohých ještě stále rezonuje kauza Bečva, kterou už se podle všeho policie zabývá neskutečně dlouho. Zapomenout nelze ani na nákupy respirátorů, testů a podobně.

A do toho Sputnik

Do všeho se ještě vložil náš pan prezident, který byl pro využití ruské vakcíny Sputnik V. Od té se nejspíše upustí, ostatně neprošla zatím evropským testováním. Normální člověk má pocit, že by měl takovýto nápis i podporovat. Stejně tak ony kříže. Tento hřbitov by ale měl být na jiném místě a barvou, jež jde smazat. Možná by se na to časem zapomnělo. Na podstatu věci se ale bude zapomínat jen složitě. Vždyť budou neskutečně zadlužené naše děti.

Náhledové foto: Policie ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.