Zuno internetbanking

Moje Zuno online: Bezpečnost na první místě

Zuno banka nabízí podobně jako většina bankovních domů velmi kvalitní a rychlé internetové bankovnictví. Jeho hlavním plusem je velmi intuitivní prostředí, v němž se velmi rychle naučíte pohybovat. Za velkou výhodu lze považovat i rychlé přihlášení v kombinaci s maximálním důrazem na bezpečnost vašeho pohybu v online prostředí účtu. Právě na bezpečnost u internetového bankovnictví Zuno Bank se soustředíme podrobněji v následujícím textu. Zabezpečení je opravdu komplexní.

Bezpečné přihlášení k internetbankingu Zuno

Přihlášení do online bankingu je zabezpečeno pomocí klientského čísla a hesla. Nic jiného prakticky nepotřebujete na rozdíl od třeba internetového bankovnictví Moje banka u Komerční banky. Tam je nezbytný i certifikát. Heslo byste vy sami měli volit co možná nejkomplikovanější, aby nedošlo jen tak jednoduše k jeho prolomení. Optimální je zvolit co největší množství shluku číslic a písmen. Pravda je ale taková, že byste si jej i měli zapamatovat. Vyvarujte se jakémukoli odkazu z nedůvěryhodného zdroje a přihlašujte se pouze na adrese moje.zuno.cz.

A co neúspěšné pokusy o přihlášení?

Pokud se vám třikrát nepodaří úspěšně přihlásit vinou nesprávně zadaného klientského čísla či vlastního hesla, budete nuceni opsat znaky z přiloženého obrázku. Jde o zabezpečení typu Captcha. Následně máte ještě dva pokusy, u nichž budete muset zadávat i znaky Captcha. I po těchto neúspěšných pokusech vám bude kompletně zablokován celý účet a bude nutné kontaktovat servisní centrum společnosti Zuno Bank. To bude sice mrzuté, ale z hlediska zabezpečení proti vniku třetí osoby ideální.

Bezpečné odhlášení z online bankingu

Doporučováno je pochopitelně také bezpečné odhlášení z internetbankingu. Ideální je samozřejmě i restartování prohlížeče. Jestliže na to zapomenete, nemusíte se obávat žádných problémů, jelikož po 15 minutách nečinnosti budete systémem odhlášeni automaticky.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *