Zuno internetbanking

Moje Zuno online: Bezpečnost na první místě

Zuno banka nabízí podobně jako většina bankovních domů velmi kvalitní a rychlé internetové bankovnictví. Jeho hlavním plusem je velmi intuitivní prostředí, v němž se velmi rychle naučíte pohybovat. Za velkou výhodu lze považovat i rychlé přihlášení v kombinaci s maximálním důrazem na bezpečnost vašeho pohybu v online prostředí účtu. Právě na bezpečnost u internetového bankovnictví Zuno Bank se soustředíme podrobněji v následujícím textu. Zabezpečení je opravdu komplexní.

Bezpečné přihlášení k internetbankingu Zuno

Přihlášení do online bankingu je zabezpečeno pomocí klientského čísla a hesla. Nic jiného prakticky nepotřebujete na rozdíl od třeba internetového bankovnictví Moje banka u Komerční banky. Tam je nezbytný i certifikát. Heslo byste vy sami měli volit co možná nejkomplikovanější, aby nedošlo jen tak jednoduše k jeho prolomení. Optimální je zvolit co největší množství shluku číslic a písmen. Pravda je ale taková, že byste si jej i měli zapamatovat. Vyvarujte se jakémukoli odkazu z nedůvěryhodného zdroje a přihlašujte se pouze na adrese moje.zuno.cz.

A co neúspěšné pokusy o přihlášení?

Pokud se vám třikrát nepodaří úspěšně přihlásit vinou nesprávně zadaného klientského čísla či vlastního hesla, budete nuceni opsat znaky z přiloženého obrázku. Jde o zabezpečení typu Captcha. Následně máte ještě dva pokusy, u nichž budete muset zadávat i znaky Captcha. I po těchto neúspěšných pokusech vám bude kompletně zablokován celý účet a bude nutné kontaktovat servisní centrum společnosti Zuno Bank. To bude sice mrzuté, ale z hlediska zabezpečení proti vniku třetí osoby ideální.

Bezpečné odhlášení z online bankingu

Doporučováno je pochopitelně také bezpečné odhlášení z internetbankingu. Ideální je samozřejmě i restartování prohlížeče. Jestliže na to zapomenete, nemusíte se obávat žádných problémů, jelikož po 15 minutách nečinnosti budete systémem odhlášeni automaticky.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *