Lewis Hamilton šokuje svět motorsportu: Z Mercedesu míří do Ferrari

Lewis Hamilton, sedminásobný mistr světa Formule 1, udělal razantní změnu ve své kariéře. Potvrdilo se, že opustí Mercedes a přestoupí do Ferrari, konkrétně od sezóny 2025. Tento přestup, který byl oficiálně ve čtvrtek večer oznámen, již tedy není pouhou spekulací, ale skutečností. S největší pravděpodobností se jedná o největší přestup v historii F1.

Přestup, který otřese Formulí 1

Lewis Hamilton, ikona Formule 1, doslova otřásl celým světem motorsportu. Opouští tým Mercedesu a připojuje se k slavnému Ferrari, kde bude jezdit po boku talentovaného jezdce Charlese Leclerca. Španěl Carlos Sainz Jr. tedy Ferrari na konci letošního roku opustí.

Spekulace o možném přestupu Hamiltona do Ferrari nebyly nové. Už několik let se mluvilo o možnosti, že by se britský jezdec přesunul k italskému týmu, a nyní se tyto řeči staly skutečností.

Rychlá dohoda

Dohoda mezi Hamiltonem a Ferrari byla rychlá a nečekaná. Původně se spekulovalo o prodloužení smlouvy s Carlosem Sainzem, ale prezident Ferrari John Elkann překvapil všechny tím, že usiloval o podpis Hamiltona. Jejich přátelství v posledních letech sehrálo klíčovou roli v tomto rozhodnutí.

Nová éra ve Ferrari?

Hamiltonův přestup do Ferrari nejen změní dynamiku týmů ve Formuli 1, ale také znamená novou éru v jeho vlastní kariéře. Od svého příchodu do Mercedesu v roce 2013 dominoval královně motorsportu, ale přesun do Ferrari mu otevře zcela nové možnosti.

Nyní na jedné straně Mercedes musí hledat náhradu za svého hlavního jezdce, stejně jako Carlos Sainz, který během letošního roku bude hledat nového zaměstnavatele. S omezeným počtem špičkových jezdců a sedaček k dispozici to nebude vůbec jednoduché.

Hamilton získal svůj sedmý titul mistra světa v roce 2020 a v srpnu podepsal poslední dvouletou smlouvu s Mercedesem, která by jeho působení v týmu prodloužila na 13 let. Ferrari má za sebou také několik obtížných sezón, a oba týmy spolu loni svedly souboj o druhé místo v poháru konstruktérů, který Mercedes těsně vyhrál, přestože Ferrari bylo ke konci sezóny rychlejším vozem.

Zdroje info: X, https://racingnews365.com/the-reasons-behind-hamiltons-purported-bombshell-ferrari-move, https://www.skysports.com/f1/news/12433/13061245/lewis-hamilton-to-join-ferrari-for-2025-formula-1-season

Náhledové foto: Pixabay