Lepší vláda vyrazila vlakem do Boleslavi: V Poslanecké sněmovně asi tito poslanci chybět nebudou

Stínová vláda

Lepší vláda, jak se označuje několik politiků opozičního hnutí ANO, vyrazila do Boleslavi. Na sociálních sítích je několik krásných fotografií. Ostatně sluníčko relativně svítilo, tak proč ho nevyužít. Všichni v Mladé Boleslavi na tuto deputaci zcela jistě čekají a těší se na náklad toho správného populismu. Když budeme mluvit bez nadsázky, nejspíše příliš mnoho lidí na tuto výpravu nečeká, navíc by tito poslanci měli být asi někde jinde. Třeba v práci.

Výjezdní zasedání na úkor práce?

Když tak čtu oslavné tweety týkající se této akce, mám pocit, že by tuto lidé měli být v práci. Nebo si snad vzali volno? Poslanecká sněmovna má očividně poněkud odlišný jízdní řád než obyčejné zaměstnání. Nejspíše Andrej Babiš s Karlem Havlíčkem a Olgou Vildumetzovou Mračkovou vyhodnotili, že se budou v Mladé Boleslavi lépe vyjímat a poslouží pochopitelně hlavně lidem. Ostatně pro ně dělá Andrej Babiš dle jeho slov všechno. Program politiků bude nabitý. Zasedat bude stínová vláda, setkají se s vedením města, podnikateli a občany.

Cestování na pozadí lidského neštěstí

Ano, vyhození Kachovské přehrady na Ukrajině zřejmě nikdo kromě agresorů z Ruska neplánoval, nicméně jezdit místo práce na výlety, respektive do jiné rádoby práce, není zrovna dvakrát morální a příkladné pro ostatní lidi. Příspěvky od těchto politiků na jejich sociálních sítích tak nějak chyběly. Bohužel.

Opravdu jeli vlakem?

Vlak je bezesporu lidové vozidlo. Zmínění politici se pochopitelně holedbají onou lidskostí a sociálním přístupem. Chtějí proto cestovat vlakem nebo se s ním alespoň fotografovat. Na tuto skutečnost poukazují tweety uživatelů. Jeden napsal o tom, že při návštěvě Babiše na Zlínsku přijela k vlaku na nádraží luxusní auta s pražskými poznávacími značkami. Jiní uživatelé poukazují na to, že desputace nezvládne přestoupit, že by šlo o úkon nad jejich síly.

Zdroje info: Autor, twitter, https://www.tydenikhrot.cz/clanek/stinova-vlada-ktera-neprekroci-vlastni-stin

Náhledové foto: Karel Havlíček/ Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.