Kteří sportovci mají nejdražší sbírku aut

Messi

Messi, Ronaldo nebo třeba Lewis Hamilton. Co mají společného? Zejména jde o světové sportovní superstars, které vydělávají pro mnohé nepředstavitelné obnosy peněz. No a co si za ně kupují? Asi každý tušíme. Velké domy a drahá auta. Právě na druhou položku se dnes podíváme. Server ManySpins.com totiž analyzoval seznam časopisu Forbes s nejvíce vydělávajícími sportovci roku 2021 a dle veřejných zdrojů a motoristických zdrojů odhadl, kolik aut a v jaké hodnotě tito sportovci vlastní.

Na prvním místě je Lionel Messi

Tito dva zástupci fotbalu jsou mnohými považováni za nejlepší hráče světa a o tento neoficiální titul se na dálku perou. I v analýze serveru ManySpins.com se objevují tyto persony na prvních dvou místech. Lionel Messi je pak tím prvním, který má nejdražší sbírku aut mezi sportovci. Tato argentinská legenda má sbírku zveřejněných aut v hodnotě téměř 33 milionů eur. Zejména kvůli vlastnictví Ferrari 335 S Spider Scaglietti. Tento kousek jej stál 29 milionů eur.

Messiho následují Ronaldo a Hamilton

Ani Ronaldo však nezahálí, byť je mezi ním a Messim značný rozdíl. Portugalská hvězda vlastní 19 aut, které mají dohromady hodnotu asi 21 milionů eur. Jeho nejdražším autem je pak Bugatti Centodieci, které jej stálo téměř 10 milionů eur.

Lewis Hamilton, Canelo Alvarez a Neymar

Mezi další sportovní hvězdy s drahými sbírkami aut patří jezdec Formule 1 Lewis Hamilton. Ten je na třetím místě žebříčku a jeho auta mají hodnotu asi 14 a půl milionu eur. Nejdražším automobilem je pak 1966 Shelby 427 Cobra. Tento model jej stál 4,6 milionu eur. Čtvrté místo patří boxerovi Saul Canelo Alvarezovi. Tento bojovník má sbírku vozidel v hodnotě 14,4 milionů eur a vlastní jich 22 kusů. První pětku pak zavírá Neymar, fotbalový reprezentant Brazílie a křídelní hráč PSG. Ten má sbírku aut v hodnotě 13,7 milionů eur a ve své sbírce má 9 supersportovních aut.

Zdroj: www.manypins.comwww.manypins.com

Náhledové foto – Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.